WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
---=:Nymburk.Net:=---
Od skupiny Hybrid Zona k Zákazu Dětem (část čtvrtá a poslední)


Po koncertě na Miladě přestává skupina na chvíli účinkovat i zkoušet a to jednak z důvodu dlouhodobé nepřítomnosti bubeníka Vladimíra Ventila Petrova (zlákalo ho volání rodné bulharské domoviny) a jednak vinou přechodné částečné hluchoty Petra Kardana Pištěka. Tato "chvíle" se však protáhne skoro na čtvrt roku a pomalu se zdá, že skupině Zákaz Dětem zvoní hrana. Je to způsobeno jednak nedostatkem inspirace, nechutí členů skupiny zkoušet, částečnou absencí zkušebny, ale paradoxně i originalitou skupiny, kdy se nevyhraněnost prezentovaného stylu stává přítěží, díky níž se tápající členové nedokážou shodnout na tom co, a jaký styl se bude dále hrát. Krize je však ke konci února 1999 překonána díky dlouholetým spojencům skupiny - pivu a marihuaně a skupina se pouští do nahrávání v pořadí již druhé demokazety v poděbradském RC ROCKLE (28.2.1999). Na demokazetě s názvem "Postupný přechod k reprodukované hudbě"- DEMO 99 je zachyceno celkem 5 nových (Poslední zvuky člověka před tichou válkou, Čekání na děti zvěrokruhu, Mozky, HC Fly, Dál jen dál) a tři staré písně z první demokazety Žlutej Bagr (Oheň, Probuzení, Špatná víra). Zvukovou úroveň nahrávky řídil dlouholetý přítel a bývalý člen Zákazu Dětem zvukový mistr Lukáš "Pilous" Pilař.
Další výraznou vzpruhou, která postavila skupinu na nohy byl příslib účasti na kompilačním CD nymburských a poděbradských hudebních těles organizovaného poděbradskou MP AGENCY.
...pokračování...

Od skupiny Hybrid Zona k Zákazu Dětem (část třetí)


Rok 1998

30. ledna 1998 se má uskutečnit koncert v pražském rockovém klubu Prosek. Zákaz Dětem zde má hrát místo v tento den zaneprázdněných kolínských Entire Gain. Koncert se však nakonec z různých důvodů nekoná.
V lednu 1998 získává také skupina "novou" zkušebnu. Zkušebna se nachází ve stejné místnosti v nymburském kulturním domě jako ta předchozí, ovšem novinkou je dostatek aparátů všeho druhu, což byl problém, který provázel Zákaz Dětem takřka již od samotného vzniku kapely. V této zkušebně zkouší ještě mimo Zákazu Dětem také nymburské kapely Imagination, Percodan a Lust´n´pain, kterých jsou vlastně skoro všechny zmiňované aparáty včetně bicích (Zákaz Dětem v této době vlastní z hudebních aparátů a příslušenství stojan s mikrofonem a kytarové kombo).
...pokračování...

pro Tebe


William Shakespeare
Dovol mi prosím příteli můj, abych směla Ti poskytnout zanedbatelný prožitek při pročítání mých vybraných básní v tento smutný, zimní den, kdy se čas dělí na činy, které si uvědomujeme a na ty, do kterých se někteří z nás s vervou pustíme..Hodně úspěchů v novém roce, spoustu radosti ze života, dokonce i z maličkostí ... držím Ti palečky, ať se Ti podaří znovu navázat kontakt s naší planetou a zjistit, že Tě má hodně lidí moc a moc rádo, ať Ti to, co si v životě naplánuješ, alespoň z devadesátidevíti procent nastoprocent vyjde..přeji Ti, abys poznal, jaké to je trpět a strádat po někom kdo je Ti blízký, protože potom zjistíš, že trpět znamená milovat...; a až zjistíš, jaké to je někoho v srdci milovat, teprve potom příjdeš na to, jak moc to za to všechno stojí.......stálo a bude stát ,)

...pokračování...

Jak umírají chudí


George Orwell
V roce 1921 jsem strávil několik týdnů v Hôpital X patnáctého pařížského obvodu. Úředníci mě podrobili obvyklému výslechu u přijímací přepážky. Asi dvacet minut jsem byl nucen zodpovídat nejrůznější dotazy, než mi vůbec dovolili vstoupit dovnitř. Jestli jste někdy vyplňovali formuláře v románsky mluvících zemích, víte asi, jaký druh otázek mám na mysli. Už několik dní jsem nebyl s to převádět Réaumury na stupně Fahrenheita, pamatuji se jen, že jsem měl teplotu kolem 103 (39,5 °C), a než bylo interview u konce, sotva jsem se držel na nohou. Za mnou čekal hlouček pacientů, až přijdou na řadu, nesli si šatstvo v ranečcích z barevných šátků. ...pokračování...

další články:

Tuto rubriku shlédlo 16184 párů očí.

Debata k rubrice eKnihy


Vstup do debaty