WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
eKnihy - elektronické knížky nejen o Nymburce

Od skupiny Hybrid Zona k Zákazu Dětem (část třetí)Rok 1998

30. ledna 1998 se má uskutečnit koncert v pražském rockovém klubu Prosek. Zákaz Dětem zde má hrát místo v tento den zaneprázdněných kolínských Entire Gain. Koncert se však nakonec z různých důvodů nekoná.

V lednu 1998 získává také skupina "novou" zkušebnu. Zkušebna se nachází ve stejné místnosti v nymburském kulturním domě jako ta předchozí, ovšem novinkou je dostatek aparátů všeho druhu, což byl problém, který provázel Zákaz Dětem takřka již od samotného vzniku kapely. V této zkušebně zkouší ještě mimo Zákazu Dětem také nymburské kapely Imagination, Percodan a Lust´n´pain, kterých jsou vlastně skoro všechny zmiňované aparáty včetně bicích (Zákaz Dětem v této době vlastní z hudebních aparátů a příslušenství stojan s mikrofonem a kytarové kombo).


1.2.1998 se koná rocková akce v kavárně Kulturního domu v Nymburce s názvem „Rock Ring“. Vedle již notoricky známých nymburských kapel jako Travestie či Zákaz Dětem zde vystupují i pražští Sewage. Premiéru má i nymburská punková skupina Projectille. Na závěr celého koncertu hraje zcela opilý a vyhulený Zákaz Dětem 25 ti minutovou verzi své psychedelické skladby TIBA s vydatnou pomocí Michala "Sůči" Kloučka a Zuzany "Bacil" Bacílkové od Travestie, Hynka Jelínka od Imagination, Zdeňka "Krakena" Santnera od Lust´n´pain a Eusebia "Sebiho" Llupiho od Experimentální Lucerny.

Ke konci této písně je po vzoru slavných rockových skupin v agónii zdemolována jedna starší akustická kytara. Na tomto koncertě poprvé zazní skladby "Čekání na děti zvěrokruhu" a "Zákon reality podle článku 27 odstavce 6 dole".

Vyjímáme článek z druhého čísla časopisu SYNDROM, aby lépe přiblížil tuto akci:

Rock Ring

1.2.1998 se konala v kavárně kulturního domu v Nymburce rocková akce Rock Ring. Na tomto místě bych rád pochválil pořadatele za propagaci,jak jste si určitě všichni všimli, plakáty byly opravdu všude a už 14 dní před koncertem bylo možno spatřit Krakenův satanistickej ksicht snad na každym rohu v Nymburce(dokonce se ten pekelník dostal i do výlohy lékárny).

Začátek koncertu bylo možno poznat podle zmateného pobíhání a halekání jako opět nervózního Mikiho, kterej okolo 18.00 nahnal na pódium první kapelu-v Nymburce neznámé pražské Sewage. Ty lidi na pódiu jejichž věk se pohyboval asi okolo 16 ti let se pokoušeli hrát něco ve stylu grunge. V jejich muzice se občas objevil dobrej nápad a když si seženou lepšího bubeníka (nebo až se ten starej bubeník naučí hrát)tak to možná jednou bude bomba.

Jako druhý vystoupili nymburští Imagination. I když to byl teprve jejich druhej koncert příjemně překvapili a hodnotil bych je jako jednu z nejlepších kapel večera.

Po nich hráli taky nymburáci Perry-Scoppe. Potkan je výbornej kytarista a když hráli Hendrixe, tak to fakt vypadalo, že chudák starej dobrej Jimmi vstal z mrtvejch. Jejich vlastní věci podle mýho názoru dost připomínaj plzeňskou Znouzectnost.

Čtvrtý vylezli na pódium místní Zákaz Dětem (Žofín band). K jejich vystoupení se nebudu vyjadřovat,jelikož v tý kapele hraju a vyznělo by to blbě. Snad jen to, že to byl náš desátej koncert a podle vyjádření Pilouse to "šlapalo jako budík".

Po ZD obsadili scénu Legion z Lysý nad Labem. Jejich "brutal death black" dokonale připevnil všechny, kdo byli aspoň ještě trochu schopný k židlím. Jejich bubeník se do toho opravdu vopřel a ukázal, že na ty bubny fakt umí.

Pak přišel domácí Percodan známější spíš pod jménem Kočkodan. Nutno říct,že už to není taková prasečina jako na Talentu 97´. V rámci Percodanu zazářil na bicí Pepa Sedláček a Kočkodany dokázal v krizovejch chvílích podržet.

Jako šestá zahrála Travestie a rozbalila to samý jako obvykle, ale aspoň jsme si s Kostrou zanotovali: "Tak co je, podej mi vidle vod hnoje". Na konci přidali pár věcí od Tří Sester.

Potom nastoupila nymburská punková kapela Projektil, kterou tvoří pankáči ze Žofína. Byl to jejich první koncert a musím říct, že to bylo výborný. Hodnotil bych je slovy krátký, rychlý, ůderný - Exploited hadr. Prostě takovejhle nářez (v jejich stylu) v Nymburce nikdo nehraje. Po částečně umírněném punku typu Travestie a Percodan se tady konečně někdo do toho pořádně vopřel.

Celou akci ukončil totálně vožralej a zhulenej Zákaz Dětem 25 ti minutovou

verzí své písně Tiba za vydatné pomoci Sůči z Travestie, Hynka od Imagination, Sebiho od Experimentální lucerny, Krakena od Lust´n´pain a ještě mi někdo řikal,že tam do toho taky krákal Bacil. Byla to akce do sraček a jedinej problém,kterej bych viděl je tradiční-idioti za barem, no a pak ještě ty problémy s aparátem.

Jo, přišlo prej 400 lidí.

=PPP Š+G=

Technická poznámka: Skupina Zákaz Dětem se chce omluvit všem těm, kteří byli zpruzeni jejich 25ti minutovou verzí písně Tiba, ale my jsme byli totálně na sračky. Tak sorry.

13.2.1998 koncertuje Zákaz Dětem na rockovém minifestivalu s názvem Rock Storm č.1 v Lysé nad Labem u Zeleného Stromu. Na plakátech je u jména Zákaz Dětem uveden jako hudební styl, který kapela prezentuje "slappunk harmony hollocaust". I když Zákaz Dětem hraje jako první, je vřele přijat a výborné publikum si dokonce vynutí přídavek. Jelikož datum tohoto koncertu připadl na 13. pátek tak zpěvák ZD uvedl koncert slovy: "Tak, když je dneska ten pátek třináctýho, tak vám tady zahrajeme třináct věcí, na to si dáme třináct piv a třináct jointů". Nutno podotknouti, že ta poznámka o těch pivech a jointech byla skoro zbytečná, jelikož někteří ze členů kapely byli v okamžiku pronesení této poznámky již zcela mimo a toulali se v docela jiných dimenzích.

28.2.1998 se koná v Poděbradech maturitní ples zpěváka Zákazu Dětem Petra Kardana Pištěka. Na propagačních materiálech tohoto plesu je mezi sponzory uvedena také "rocková skupina Zákaz Dětem". Kapela věnovala do plesové tomboly pět kusů své demokazety Žlutej Bagr.

Na březen 1998 jsou naplánovány celkem tři koncerty - v rockovém klubu Pytlák v Poděbradech, v rockovém klubu Mord v Čelákovicích a opět v kavárně Kulturního domu v Nymburce. Ani jeden z těchto koncertů se však nekoná.

V březnu 1998 se skupina natrvalo rozchází s nymburským Kulturním domem, se svým manažerem (novým manažerem se stává stávající bubeník Zákazu Dětem Vláďa "Ventil" Petrov) a i se svou zkušebnou (Studio STODOLA). Nová zkušebna fungující od dubna 1998 se nachází v bývalé budově tepelného výměníku na sídlišti v Nymburce - Drahelicích. Zákaz Dětem zde zkouší společně s nymburskými kapelami Travestie a Perry-scoppe.

3.4.1998 pořádá Zákaz Dětem rockový minifestival s názvem „1. Jarní pařba“ ve Vrbové Lhotě u Poděbrad. Mimo Zákazu Dětem zde hrají ještě skupiny Travestie (Nymburk), Doovenbleyd (Lysá nad Labem), Zasucha (Český Brod), Legion (Lysá nad Labem) a Lucerna (Lysá and Labem). Koncert skončil úspěchem a jediný Zákaz Dětem a Lucerna měli nabitý sál. Přišlo 83 lidí (většinou Kardanovi spolužáci). Kapela na tomto koncertě vydělala 1000 kč, což byli první peníze vydělané za jeden a půl roku existence skupiny. Celá tato částka se ovšem záhy rozplývá poté, co ji Zákaz Dětem dokázal roztočit během jednoho dne povětšinou za alkohol a cigarety. Inu lehce nabyl, lehce pozbyl.

O počátku pořádání kulturních akcí skupinou Zákaz Dětem:

Pořádání akcí.

Kolem každé kapely by měla být banda (lidi, kterým se líbí muzika nebo prezentovaný způsob veškeré zábavy). A před první akcí už banda byla, tak proč s nimi prostě nezapařit na vlastní akci a jiným lidem neukázat, že s ní jsou akce prostě v pohodě. Fungujeme jako celek, jehož středem byla kapela. A jinak po pár letech v muzice, jsme měli i kontakty na lidi přes který šlo téměř všechno přes známost nebo za pakatel. Ještě nesmím opomenout Fuj Brouka, který nám po celou dobu dělal managera. Ale ne obyčejnýho (žádný zařizování koncertů a tak). Vždy fungoval managersky tak ňák ze spoda. Přijel na koncert, s lidma popřípadě ještě s náma se tam vyhulil a bavil se s místníma . Vše jim o nás řekl, takže lidi věděli co od nás můžou očekávat - a pak byli vždy mile překvapeni.....tou pohodou a vztahu k lidem.

A jinak k pořádání. Myslím si, že tento model by měl fungovat všude, u všech kapel. Pak by se regionální kapelky pořádně vyhrály, ať už kdekoliv a úroveň prezentovanýho stylu by byla rozhodně vyšší. A hlavně by se všude něco dělo a kultura by žila třeba i komerčně, neboť neúčast komerce v kultuře blokuje tok financí a tudíž i větší rozvoj kultury samotné.

Zákaz Dětem - věčná pařba pro aktivní lidi. Forever Petr "Kardan" Pištěk

9.4. 1998 se Pilous, Pláča, Kardan a Ventil zúčastňují "Velkého hudebního bazaru", který pořádá agentura SECY v nymburském Dělnickém domě. Členové Zákazu Dětem se zde snaží prodat některé svoje nepotřebné věci z hudební oblasti, ale dopadne to tak jako obvykle - marihuana a pivo učiní zakrátko po příchodu na bazar konec veškerým nadějím na snad úspěšné obchody. Na této akci si také stěžuje šéf nymburské umělecké agentury SECY Jan Vávra na to, že pořádal 3.4.1998 koncert v Nymburském Dělnickém domě, kde hrála známá pražská kapela King Size a přišlo na ni pouhých 15 lidí. Na Zákaz Dětem přišlo ten samý den do Vrbové Lhoty 83 lidí.

11. dubna hrají Zákaz Dětem ve Staré Boleslavi na koncertě, který pořádají brandýsští Basslake. Na tomto koncertě účinkují ještě turnovské skupiny Next year summer a Popped-eye. Je to vlastně první koncert Zákazu Dětem, který se koná na úplně pro skupinu neznámé půdě a bez podpory početných domácích fanoušků. Jelikož na Zákaz Dětem připadla nevděčná úloha první vystupující skupiny, moc lidí nepařilo, i když se místy podařilo rozpohybovat místní punkery. Zajímavá byla i cesta autem zpět do Nymburka v pozdních nočních (spíše časně raních) hodinách, kdy zcela zhulený řidič Pilous si sedl za volant a při jízdě tvrdil, že hraje videohru.

Během dubna dochází ke konfliktu s u členů Zákazu Dětem nepříliš populární nymburskou uměleckou agenturou SECY. Příčinou konfliktu je plakát, který skupina vytvořila na propagaci festivalu ve Vrbové Lhotě (3.4.1998). Pod názvy účinkujících skupin je zcela dole napsáno "toto není akce agentury YCES". Tato pro ZD humorná recese je ze strany lídra agentury SECY Honzy Vávry zcela nepochopena a skupina je nazvána nevděčníky, z čehož si však pramálo dělá, a tento konflikt bere spíše jako vítané zpestření v té době snad až příliš poklidného života nymburských muzikantů.

23.5.1998 se ZD účastní svého prvního open air festivalu, který se pod příznačným názvem „Repelent Party“ koná na jezeře Probošťák u Staré Boleslavi. Festivalu se mimo Zákazu Dětem účastní devět povětšinou místních skupin a i přes nepřízeň počasí přišlo skoro 300 lidí a kapela zaznamenala pozitivní ohlas u valné části místního publika.

Červen 1998 je pro Zákaz Dětem velice nabitý. Prakticky každý víkend skupina někde vystupuje. A tak se Zákaz Dětem objevují 6.6.1998 na festivalu „ROK OD ROCKU 98“ v Českém Brodě, kde je kapela totálně rozladěna neprofesionálním přístupem pořadatelů (chlapců od tehdy neznámé skupiny Divokej Bill), kteří zjevně nepochopili, že si nemohou hýbat s předem dohodnutým pořadím jak chtějí.

12.6.1998 vystupují Zákaz Dětem v poděbradském rockovém klubu ROCKLE společně s českobrodskými kapelami Divokej Bill a Zasucha. Na tomto koncertě odehrála skupina všechny písně, které se jí podařilo za rok a půl existence stvořit. Za zmínku také stojí že do 15.6.1998 se prodalo 100 kusů demokazety Zákazu Dětem s názvem Žlutej Bagr.

V této době se také pomalu rozjíždějí vedlejší projekty některých členů kapely – Lukáš „Pilous“ Pilař mimo již dlouhodobého působení ve skupině Cruel Barbarian (Český Brod) se chopí kytary a společně s Vladimírem „Ventilem“ Petrovem (bicí) staví na nohy tehdy již rok a půl existující kapelu s názvem T.H.C. V této skupině také po rozpadu kolínské skupiny Entire Gain hraje na basu Vojta Říha (ex Hybrid Zona, Zákaz Dětem, Údolí slepců) a zpěvákem se stává kytarový virtuóz Miloš "Maximik" Homola (ex Messenger). Zpěvák Zákazu Dětem Petr „Kardan“ Pištěk zkouší s některými poděbradskými muzikanty a Martin „Kostra“ Šterc, Ventil a Jiří Bittner tvoří v této době formaci s pracovním názvem XX.

20.6.1998 se koná osmé pokračování rockového festivalu Rock sejšn č.8 který již od počátku provázejí problémy s aparaturou a nedorazivším zvukařem. Nakonec se festival koná v kavárně Kulturního domu v Nymburce se skoro tříhodinovým zpožděním takže Zákaz Dětem se místo v deset hodin dostává na podium až v 1:00 ráno v totálně zdecimovaném stavu (marihuana a alkohol opět vykonali své). Nutno podotknout, že publikum si v tomto směru nemělo co vyčítat.

27. června 1998 se má konat koncert Zákazu Dětem ve Stráži pod Ralskem. Akce s názvem COOL LEGION NIGHT kterou pořádá známá death metalová legenda Legion (Lysá nad Labem) je však přesunuta do sálu restaurace "U Zeleného stromu" v Lysé nad Labem . Avizované "znesvěcování" nového dema této skupiny se nekoná, ale i tak si ucho citlivého diváka může smlsnout na směsici death-rock-punkové muziky, která je na tomto koncertě prezentována mimo Zákazu Dětem ještě sedmi především místními skupinami.

Od 29.6. do 3.7.1998 se koná druhé "soustředění" Zákazu Dětem na Zavadilce u Nymburka, tentokrát ještě za podpory dvou sudů Pepinovy desítky. V této době také oznamuje "bratr PILOUS" svůj odchod ze skupiny jehož důvodem je jeho velká zaneprázdněnost způsobená účinkováním ve skupinách T.H.C. a Cruel Barbarian kde tento kytarový mág exceluje a oslňuje svojí efektní kytarovou hrou a baskytara na kterou hraje v Zákazu Dětem je pro něj tudíž doplňkovým nástrojem, kterým si podle vlastního vyjádření pouze "kurví prstoklad". Z tohoto důvodu je skupina donucena hledat si nového baskytaristu. Po dlouhém zvažování a vybírání (zbývající členové skupiny se shodli na tom, že nový „basák“ musí zapadnout do skupiny jak po stránce hudební, tak po stránce alkoholové, aby svou případnou střízlivostí nedělal na koncertech ostudu) padá volba na Hynka Jelínka (ex Percodan, Imagination), který se též účastní druhého "soustředění" na Zavadilce" a má tak jedinečnou možnost přesvědčit se o tom, že se ne nadarmo často o Zákazu Dětem mluví jako o "The alkoholic band".

Přijetí tohoto baskytaristy do skupiny se však z různých důvodů nekoná a skupina je nucena v rámci tohoto důležitého postu značně improvizovat. A tak se při vystoupení na celodenním hudebním festivalu HU FEST v Poděbradech konaném 18.8.1998 ujímá role zástupného baskytaristy Vojta Říha. Festival HU FEST byl první velkou a v médiích značně prezentovanou akcí, které se skupina Zákaz Dětem zúčastnila nejen v roli posluchačů, ale dokonce i účinkujících - vedle v té době značně známých a populárních skupin z Prahy (Vltava, Krausberry, Garáž a pod.) si zde Zákaz Dětem zahrál jako jediná nymburská skupina. Jedinou chybou tohoto festivalu bylo to, že pro všechny účinkující byly k dispozici zdarma po celou dobu konání festivalu alkoholické nápoje, takže již okolo 17:00 bylo možno spatřit některé hudebníky označené kartou V.I.P.. (Very Important Person -Velmi Důležitá Osoba) jak se povalují totálně opilí po zemi. V rámci Zákazu Dětem se v tomto ohledu zvláště vyznamenal Pláča, kterého nepředvídatelná rumová smršť doslova srazila na kolena.

Z propagačních materiálů HU FESTu vybíráme profil skupiny Zákaz Dětem:

Zákaz Dětem

Skupina vznikla náhodným setkáním členů v pivnici Žofín v Nymburce v řijnu 1996. Teoretické fáze, která probíhala půl roku, se zúčastnilo více než 15 lidí a poté proběhlo výběrové řízení po kterém zůstalo složení: Petr "Kardan" Pištěk - zpěv (řev), Pavel ,Pláča" Plaček - kytara, Vojta Říha - basa a Vladimír "Ventil" Petrov - bicí. Po dvou měsících se k této tlupě tupě vypadajících kreatur přidal kytarista Karel Říha. Po prvním fiasku na Rock "Sejšnu" No 3 opouští skupinu baskytarista a bubeník a jsou nahrazeni novými členy: Lukáš "Pilous" Pilař - basa a Ondřej Pech bicí. V srpnu odchází pro neshody kytarista Karel a je nahrazen Martinem "Kostra" Štercem. V té době se vrací Vladimír Petrov a tak vzniká novodobý Zákaz Dětem, který trvá až doposud. V tomto složení kapela dostává nový nádech. Mnozí tvrdí, že úletové texty a divoká hudba je řadí do stylu nazývaného: Slap Punk Harmony Holocaust. Písně Zákazu jsou většinou inspirovány životem. Zákaz Dětem hraje od 11:00 !

22.8.1998 se koná další koncert v RC ROCKLE v Poděbradech, který je ve znamení poněkud slabší návštěvnosti. Společně se Zákazem Dětem zde vystupuje i relativně nová spřízněná hardcoreová skupina T.H.C. ze Sadské, která se začíná v této době dosti prosazovat. Na baskytaru hraje na tomto koncertě původní baskytarista ZD Lukáš PILOUS Pilař.

Od 28.8.1998 je v hospodě Na Žofíně v Nymburce umístěna nade dveřmi veliká fotografie skupiny Zákaz Dětem. Tato fotografie nahradila snímek jakési slavné vzpěračky s jejím vlastnoručním podpisem a věnováním ve znění:"Na Žofíně tam je hej, tam se točí pivo nej". Nápadem na kterém se shodli skoro všichni členové Zákazu Dětem bylo, aby i skupina napsala na svou fotografii také nějaké věnování ovšem ve znění: "Na Žofíně tam je hej, tam tě vždycky vyhulej". Ovšem posléze byl tento návrh uznán jako nerealizovatelný z důvodů dobrého image Zákazu Dětem před širokou veřejností.

19.9.1998 se koná druhé pokračování akce "REPELENT party" na jezeře Probošťák u Staré Boleslavi. Vzhledem ke svému předchozímu úspěchu a známostem se staroboleslavskou skupinou Tříštivá Fraktura je Zákaz Dětem pozván i na toto druhé pokračování společně s Travestií a T.H.C. Nutno podotknouti, že od léta 1998 oslňuje v rámci Travestie „mňoukáním“ Zuzana "Bacil" Bacílková (ex Solar Trip). Na této akci hraje Zákaz Dětem v personálním oslabení pouze s jednou kytarou-druhý kytarista Pláča je v té době zaneprázdněn pracovními povinnostmi. Toto oslabení ovšem pranic neubralo na působivosti projevu i hudebního umu tělesa samotného - zvláštní ohlas vyvolala především nová skladba "Poslední zvuky člověka před tichou válkou" při níž "hrál" zpěvák skupiny Kardan na klávesy. Na baskytaru opět v zastoupení Pilous.

Začátkem října 1998 se Zákaz Dětem rozhoduje přijmout do skupiny nového baskytaristu. Stává se jím dlouholetý přítel podporovatel a fanoušek skupiny Marek "Mařena" Zavadil (ex Solar Trip, Modrý dým).

Na následujícím koncertě na Rock sejšnu č.9 kde ZD hraje jako náhrada za odpadnuvší T.H.C.. hraje v podstatě naposledy baskytarista Lukáš "Pilous" Pilař. Tento člověk prožil se ZD rok a půl na pódiích, jevištích i v hospodách a stal se výraznou posilou Zákazu Dětem vechvílích nejtěžších a svým hudebním umem dokázal tento nymburský fenomén posunout o výrazný kus dopředu zejména po hudební stránce...

ADIOS PILOUSI!...

17.10.1998 pořádá Zákaz Dětem společně s restaurací Žofín koncert k uctění památky dlouholetého kamaráda skupiny Jiřího "Hrubase" Hrubého. Na malé prostory Žofína (cca 80 metrů čtverečných) přišlo neuvěřitelných 200 lidí (150 platících).

V polovině listopadu 1998 se Zákazu Dětem splní jeden velký sen - 13.11.1998 vystoupí skupina Zákaz Dětem jako předkapela nejznámější české punkové legendy s názvem Visací Zámek a na koncertě v nymburském Dělnickém domě sklidí zasloužený úspěch.

12.12.1998 má Zákaz Dětem poprvé ve své historii samostatný koncert. Vystupuje v rockovém klubu "Rockle" v Poděbradech. Akce s názvem "Žlutej bagr se valí do Poděbrad" se zúčastní pouhých 40 lidí. Na této akci zazní poprvé do té doby ojedinělá hard-coreová píseň Moucha (HC Fly).

Přestože Zákaz Dětem nebyl nikdy politickou kapelou a politické názory členů kapely se vždy pohybovaly na velmi širokém poli v rozmezí extrémní levice-umírněná pravice, vystupuje skupina 19.12.1998 na benefičním koncertě pořádaném na podporu anarchistického časopisu A-Kontra. Tento koncert se koná na squatu "Milada" v Praze-Tróji.

„Tenkrát v 98´ jsem bydlel v Praze na Podolský vodárně kousek od legendární a hojně navštěvovaný knajpy „U Suchý dásně“. Studoval jsem tehdy na VOŠ Sociální pedagogiku a čtyři moje hodné spolužačky mě vzaly k sobě na byt. No a jednoho večera zazvonil telefon a jakejsi Pavel ze skupiny HDP se ptal, jestli by Hybrid Zona nemohla zahrát na benefičním festivalu. Pro mě to byl absolutní šok – na v skupinu v podstatě regionálního záběru, která skoro 3 roky neexistuje a neodehrála jedinej koncert si najednou někdo vzpomene. Tady se ukázalo jak dokáže punková subkultura mezi sebou komunikovat – kdysi dávno se pravděpodobně nějakej pražák dostal k naší vizitce a po třech letech sháněl nějaký kapely na fesťák a vyjevilo se mu jméno Hybrid Zona – Nymburk. Na tý benefici pro A-kontra teda nakonec hrál Zákaz Dětem. Premiéra ve sguattu na Miladě byla ohromující. Hráli tam skupiny zvučných jmen jako: Hrubý Domácí Produkt, Nákaza, Plán B nebo Sranci Jehovovi. Zvláště se mi líbil zpěvák Plánu B, kterej vypadal jako kdyby předchvílí vylez z popelnice.

Pavel Pláča Plaček

(1. 1. 2003, 15:52)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 9471 párů očí.

Související články

Diskuse k článku
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek