WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima

Tři pohledy na iniciativu a její iniciátory



Zdá se, že se v zatuchlém Nymburce začíná něco dít. 21. prosince se hlavně mladí lidé sešli v muzeu, seděli kolem dlouhého dřevěného stolu ve starobylém muzejním sále a debatovali o tom, co dál, co změnit. Zpočátku to debatu moc nepřipomínalo. Jakub Macura, který se ujal moderování (odvážně, protože málokdo má s něčím podobným zkušenost) moc nevypadal, že dění nechá zcela v rukou příchozích, jak sliboval. „My jsme si napsali takový scénář,“ řekl.


Jakoby měla vzniknout skupina lidí, která bude cosi záhadného podnikat, nebude ale oficiálně existovat, v případě potřeby se zaštítí skautským střediskem, bude v ní platit absolutní demokracie, nebude mít oficiální „vůdce“, ale přesto bude trochu plánovaná, trochu řízená. Ale přitom se Jakub nezeptal – přesto, že sliboval – co kdo z příchozích může iniciativě nabídnout, co by očekával. Mnozí přišli právě proto, že jsou se stavem veřejného dění v Nymburce nespokojeni. Každého pálí něco konkrétního. A je schopen třeba i něco obětovat. Ale to organizátoři nevyslechli. Stačilo by pětiminutové kolečko okolo stolu. V nestřežených okamžicích, bez autoritativního vedení moderátora, si to lidi šuškali mezi sebou.

Už to začalo vypadat tragicky. Už už se zdálo, že bude debata rozpuštěna a příští setkání bude mít stejné téma: Vymyslet téma debaty.

Naštěstí v posledních deseti minutách všichni netrpělivě vykřičeli nejzoufalejší problémy, které byly zapsány a snad se na ně někdy v budoucnosti naváže. Takže naděje.

Nymburk.net přináší tři pohledy na toto první setkání. Pohled studentky gymnázia, redaktora Nymburk.netu s lehce politickými ambicemi a oficiální zápis Jakuba Macury. Další text slíbil (možná „nejopozičnější“ účastník diskusního setkání) Pavel Plaček. Debaty na Internetu se rozhořely hned po uveřejnění článků. Snad nezůstanou jenom v úzkým kroužku zúčastněných.

Další diskusní setkání je naplánováno na 18. leden.

(9. 1. 2004, 0:00)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 5870 párů očí.

Související články

Diskuse k článku

2. občanské diskuzní fórum
anonymní uživatel, 13 . 1 . 2004, 10:11
Další diskuzní fórum proběhne v neděli 18.1. od 17.00 v Kulturním domě.Hlavním bodem programu bude diskuze nad tématy nastíněnými na minulém setkání (viz oficiální zápis na tomto serveru). Jakub Macura




© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek