WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima

Tři Piči – český folk to může zabalitAbsolutní dekadence, štěpný verš, bizarní až pitoreskní sound – to je nymburská sestava TŘI PIČI. Pavel Marjánek šílí, Radimu Keithovi padá nagelovaná patka, obecenstvo nevěřícně kroutí hlavou, srdce bohéma a nihilisty plesá.


Jmenovec Sváti Karáska – Vít Karásek, svérázná nymburská postava (naštěstí narozdíl od předešle jmenovaného poblouznilce bez politických ambicí), hlavní frontman „Pič“, textař, kytarista a bez nadsázky nymburský „Petr Váša“ a jeho spolubojovníci, pravá to hudební „guerilla“ zapracovali a v těchto dnech spatřilo světlo světa 1 cd demo natřískané největšími fláky squadry. CD, nazvané překvapivě nápaditě „Tři Piči“, na první poslech zaujme nevšední lyrikou, náhlými změnami rytmu a absolutní nesrozumitelností textu, což je škoda, protože o ten tu jde ehm… především. Umaštěný zmatenec ze Znojma říkající si Záviš a jeho „pornofolk“ jsou pouhou selankou pro děti z MŠ proti tomu co předvádějí Tři Piči na tomto netradičním dílku. Vlasta Redl a jeho „Kapela, která se jmenuje každý den jinak“ musí blednout závistí, když zaslechne nelidský skřek po vyzvání „řekněte Á“ (Zmije) nebo všeobecný hlahol „ach synku, synku“ (Balada o molech). Snad jen Petr Skoumal se může rovnat těmto expertům utápějícím se v jinotajích, slovních hříčkách a třech akordech. 10 písní na demu je obrazem jedné dekády „Pič“. Tyto písně nemají šanci nikdy zaznít u táborových ohňů – na to má tramp hodně strun a málo promile alkoholu v krvi. Otázka zní co dál – po poslechu prvního dema hudebnímu fajnšmekrovi zatrne a netrpělivě vyrazí na první koncert sestavy, aby zjistil, jak se věci mají. Pokud by ovšem měl stejnou změť, šum a chaos absolvovat i na druhé desce racionálně se vrátí k střednímu proudu.

Závěrem si dovolím jedno doporučení „Pičám“. Pošlete své demo Honzovi Nedvědovi, třeba ho konečně trefí šlak a bude od něj pokoj.

(16. 8. 2004, 0:00)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 7316 párů očí.

Diskuse k článku

Kde to seženu?
anonymní uživatel, 5 . 7 . 2006, 11:07
Tak to CD dejte někdo konečně na web

anonymní uživatel, 30 . 10 . 2005, 4:36
Kde to CD seženu? Nemůžu nikde najít žádný kontakt na kapelu nebo na někoho kdo to vydal. pepe

hihihihi
anonymní uživatel, 13 . 3 . 2005, 4:07
Chtěl bych vyjádřit poděkování vám všem,kteří vydrželi toto "album" poslouchat až do konce,mě samotnému se to podařilo již několikrát,ale je to trochu dřina.Hlavně bych chtěl poděkovat Pláčovy za nesmírně výstižnou kritiku se kterou nemohu jinak než souhlasit.Dál bych také chtěl poděkovat všem našim fanouškům,kromě Rákose(je to opravdové hovado),za přízeň.Doufám,že se ještě někdy setkáme na nějakém pěkném koncertě.Za skupinu tři piči Vít Karásek.

Dekadentni picovina
anonymní uživatel, 4 . 10 . 2004, 11:37
Nazor na toto demo je pro mne opravdu nepopsatelny.Ty Tri pici jsou opravdu ty nejvetsi pici co znam a ze je znam.Je to sestava trech komickejch postavicek ktere si obcas nepamatujou ani ze nekde hrali.Normalni clovek to asi nemuze pochopit(ty zvuky).Za normalniho stavu je to hudba ktera se neda popsat a kdyz to posluchate ve stavu v kterem to hrajou oni (myslim uplne na hadry) tak uz vam to je jedno co poslouchate to by vam snad ani nevadil Karel Gott.Tri pici sou proste a jednoduse,,DEKADENTNI PICOVINA".
Ten Co Roste U Potoka
Rakos

to to trvalo!!:o)
Ritchi, 23 . 9 . 2004, 2:37
Ke zmíněnému článku snad není co dodat.
Na adresu různých "Anonymních uživatelů" (vskutku originální přezdívka...) můžu říci jen otřepanou frázi: Nelíbí se To to? Neposlouchej to! Je až s podivem, kolik "lidí" je schopno šáhnout do ho..., čichnout si k prstu a říci: "Fuj, to je ale smrad!" přesto že vědí, co že to na tom chodníku leží. Poskytne - li mi kamarád možnost poslechu nějaké hudby, která ho nadchla, můžu říci akorát ano, líbí, nebo ne, nelíbí. Je spousta lidí, kteří řeknou ano, přátelé, to je ono. Je totiž jednoduché něco odsoudit jen proto, že jsem sám slabý na to, udělat něco "Jen tak". Musím přiznat, že jsem na "Sůčafestu" během produkce "TP" taky odešel pro (a na) pivko, ale i o tom to je. A moralizovat nad příspěvkem Anonymního uživatele 28.8.2004, 2:20? Myslím, že je sám tím, čím označil kluky z excelentní squadry TP. Tolerance, přátelé, tolerance...........
PS: Honza Nedvěd by si tohle demo zasloužil poslechnout až do konce (pokud by to přežil:o) )

jsou čuráci
anonymní uživatel, 28 . 8 . 2004, 2:20
Tři piči sou největší čůráci. Znám je jako že se Rákos menuju a no rači nic. Vždyť. No prostě děte doprdele vy tři čuráci, fetky vyfetlý. Jo a Největší fetka je Karas.

Čurbes jako sviňa
anonymní uživatel, 20 . 8 . 2004, 7:05
Tak jsem si konečně poslechl první CD Třech pič a musím konstatovat, že je to mimořádná hudební haluz. Gratuluju pičám k supr výkonu a nejlepší písně? Rady (orientální nádech), Šlégrův terror (folkový death metal). Je moc dobře, že hrajete! Těšim se zase někdy na živo.

anonymní uživatel, 19 . 8 . 2004, 12:04
ano, ano. kdo neslyšel, neuvěří. soudě však dle výrazu, jenž v nymburském kulturáku nasadil Pepa Nos, možná neuvěří ani ten, kdo slyšel...

marzsa, 17 . 8 . 2004, 10:32
Clanek mi privodil usmev na rtech, pekny. Z hudebni produkce Trech pic mam nejradeji pisen Matematik. Kdo je neslysel, neuveri...


[*]Článek si oblíbili:


marzsa


© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek