WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima

Dostaveníčko s Williamem Shakespearem v Hálkově divadle


Aleš Misař

Shakespeare ve svých Sonetech neříkal nic nového, jeho výjimečnost spočívá v tom, jak to řekl, tvrdí Martin Hilský, uznávaný odborník na klasika anglické literatury a zároveň nejvydávanější překladatel jeho děl v posledních letech.


Sonety nám připomínají, že nebyl pouze autor her, ale také brilantní básník. Přesvědčit se o tom může i nymburské publikum. Stačí v úterý 20. dubna v 19.00 hod. zajít do kavárny Městského divadla Nymburk. Ochutnávku z celkem 154 sonetů pro nymburské publikum vám naservíruje řada účinkujících, většinou herecky spjatých s divadlem. Autorem scénáře je pro účely tohoto pořadu sestavená tvůrčí skupina Amálky Votrubové, Pavla Douděry a Aleše Misaře. Společně s nimi vám vybrané sonety představí Miky Mejstřík, Věra Dittrichová, Tomáš Fürbacher, Milan Hanuš a Dan Plachý.

Nemíníme uvést čistě jen přehlídku recitátorů; v koncepci se chystáme užít různé osvěžovače, sonety kupříkladu budou „rozpohybované“ a bude je provázet i hudební složka, renesanční kytara Jiřího Chvojky st., protože na kavárně lze setřít rozdíl mezi hledištěm a jevištěm, tudíž divák lehko vtažen do děje. Tato vymoženost komorní scény ocení ještě víc, až mezi nás zavítá jeden neočekávaný a velmi vzácný host.

Nechte se tedy překvapit a využijte na dubnový večer možnosti dostaveníčka s klasikem. I na divácké podpoře záleží, zda vám v budoucnosti zprostředkujeme více takových setkání s génii.


Aleš Misař


Dostaveníčko s klasikem

Dostaveníčko s klasikem

foto: Hálkovo městské divadlo
(přidal uživatel Wethes)(3. 4. 2010, 0:00, přidal uživatel Wethes)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 6799 párů očí.

Diskuse k článku

Asi tak nějak
anonymní uživatel, 8 . 4 . 2011, 3:53
Ave Aburh
Zlatíčka.... plakát na sonety je výstavní, krásný, hodnotný..... samotné sonety také, avšak nechci Vám vzít tvůrčí elán a naději dokázat poezii " vetřít" do duší posluchačů, jako burákové máslo.... ale..... už nabídka autora článku je lehce " mimo mísu"...tím jen chci naznačit, že " rozpohybované básně, a setření prostoru mezi diváky,atd.... prostě má své a to pravé ořechové výrazivo.... takže už sama tato nabídka, člověka, který poezii na divadle tvoří a zná ,tak nějak odradí... nic proti, ale nejprve se učme a pak " vylezme" mezi diváky...jinak jim nabídneme jen- ne květinu, ale plevel... a tím ubližujeme...ne až tak sobě... ale především poezii a tomuto žánru, jako takovému.Prostě na jevišti má poezie, jako tradiční divadlo své zákonné...a jinak nelze.... takže miláčkové , netvořte rychle, avšak promyšleně.... přeji hodně štěstí a diváků.........Ave Aburh
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek