WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima

Crossband uvádí nové CD Cajk


Michal Douša

Pro příznivce veselého a pohodového bigbítu je 9. prosince ve Futuru v Praze nachystán zajímavý program. Vystoupí tam totiž u příležitosti křtu své nové desky Cajk kapela Crossband za účasti dalších zajímavých hostí jako je Medvěd 009, Ticho de pre cupe Band či Šatlava. Deska má také svůj křest „na domácí půdě“ a to v nymburském Kulturním domě 5. prosince s kapelou Hit Fakers.


Kapela v čele s frontmanem Jardou Křížem, který ji před čtyřmi lety s bratrem Standou založil, hraje nápaditý mix pop-rocku, blues a funky, ze kterého jde především optimismus a dobrá náladá. Z koncertů také víme, že Crossband umí publikum pořádně roztancovat a udělat show, při které se vyloženě baví. „Tahle deska je doufám dalším krokem ke splnění našeho snu – oživit to tu trochu“ uvedl Jarda.

Ve skupině hraje kromě zmíněného tandemu kytaristy a zpěváka Jardy s baskytaristou Standou také Michal Walter (na kytaru), Vítek Blažek (na bicí) a trumpetista a percusista Martin Blažek. Někdy je doprovází i hosté, například Marek Michl na piano či Tomáš Vydra. Texty píší nymburští básnící, třeba Jiří Teper nebo Aleš Misař. Některé si také píší sami.

Nové CD tedy opět slibuje notnou dávku energie a nápadité, melodické a vtipné rockové muziky. Pikantní na desce je bezesporu také hudební režie elektromága Armina Effenbergera, známého svým projektem Cartonnage a spoluprací mimojiné i s Mobym. Elektronika z toho ovšem v žádném případě nebude, kluci zůstali věrni bigbítu.


Crossband

Crossband (zvětšit)


Více informací na: Crossband


(Nymburk, 24. 11. 2008, 0:00, přidal uživatel Wethes)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 8769 párů očí.

Diskuse k článku
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek