WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima
Názor

Co kazí dobrou pověst divadla?Já i moji přátelé milujeme divadlo. Je to pro nás příjemné rozptýlení v průběhu pracovního týdne. Člověk se hezky obleče, načeše, namaluje a těší se na návštěvu kulturního svatostánku. Dříve jsme jezdili spíše do Prahy, ale už několik let nás vábí i divadlo v Nymburce, kde hostují renomované divadelní soubory a společnosti, takže máme ,,umělce z Prahy“, známé z televizních obrazovek, na dosah. Myslím, že repertoárem, prostory a kulturní úrovní může Hálkovo divadlo konkurovat scénám i ve velkých městech.


Bohužel je tu jedna skutečnost, kterou konkurovat nemůže, protože je spíše negativní. Divadelní bar, kiosek – chcete – li, zkrátka občerstvení ve foyeru. Pokladna divadla se otevírá hodinu před začátkem představení a vím, že do Nymburka za divadlem dojíždí dost lidí z okolí, kteří jsou odkázáni na spoje veřejné dopravy – proto přešlapují před budovou divadla již okolo půl sedmé. Dovnitř je personál pustí, aby nemrzli venku (hlavně v těchto zimních měsících), ale ve foyeru se mohou tak akorát posadit ke stolkům a koukat na opuštěný bar. Ten otevírá totiž až okolo sedmé a již několikrát jsem byla svědkem toho, že se lidé občerstvení dočkali i déle. O přestávce se u pultíku tvoří dlouhá fronta, což je pochopitelné – každý se chce osvěžit a nabrat síly na pokračování představení, ale kdo by rád ,,spláchnul“ představení celé, má smůlu. Po skončení divadla je totiž kiosek pustý a prázdný. Opět se ozývají hlasy zejména občanů z okolí, kteří čekají na odvoz domů. Znovu totiž sedí ve foyeru bez možnosti dát si ještě skleničku. A reptají nejen oni: já také ráda posedím po představení s přáteli u sklenky v prostředí divadelní kavárny a co vím: nejsem jediná. Největší překvapení nás však čekalo na Čínském festivalu: občerstvení nefungovalo už ani o přestávce!

S přáteli jsme se shodli, že je škoda, že nefunguje Café Shakespeare naproti divadlu. Protože tam jsme dostali totéž, co v divadle, a dalo by se říci, že v lepší kvalitě s nepatrným finančním rozdílem. Kromě divadla totiž většina z nás miluje víno. Nepotrpíme si na nějaká drahá a luxusní, ale levné víno nevalné kvality, podobné svou chutí ,,krabicákům“, nemusíme. Myslím tím takové víno, které prodávají v divadle za 30 Kč. Ještě nedávno stačilo přeběhnout ulici ke konkurenci a pochutnat si na Lambruscu, dražším jen o 10 Kč, ale chuťově mnohem lepším. Celkově se mi zdá, že divadelní ceny neodpovídají kvalitě nabízených nápojů, nejen u vína. Zmíním zde i příhodu, co mi vyprávěla známá: dala si před představením kávu s mlékem. Během hry se jí začaly bouřit vnitřnosti a doma strávila noc na WC. Podezření padlo samo sebou na mléko do kávy. Neodolala a při nejbližší příležitosti si objednala kávu znovu a věnovala pozornost právě mléku. A to přineslo své ovoce: mléko bylo půl roku prošlé a nezdálo se, že by bylo skladováno v lednici.

Ještě bych uvítala možnost občerstvit se nejen nápojem, ale i něčím menším k jídlu. Stačil by zákusek, chlebíček nebo obyčejné solené arašídy. Nevšimla jsem si ani, zda jsou v prodeji sušenky či jiné pamlsky pro děti v době konání sobotních představení. Já děti ještě nemám, takže nemůžu posoudit, abych nebyla nařčena ze lží. Zmiňuji jen to, s čím mám osobní zkušenost.

Ale abych jen nekritizovala: obsluha za pultem je vždy milá, usměvavá a ochotná. Jenže to bohužel vzhledem k celku nestačí.

Jak jsem se dozvěděla, divadelní bar má v užívání soukromá osoba, pan Adolf Toman. Proto nedávám vinu personálu divadla jako takového, nemají s tím nic společného. Je to škoda, protože Hálkovo divadlo je příjemná instituce, kam chodí člověk rád a tato piha na kráse dokáže takové chození pěkně znechutit.

(25. 2. 2008, 0:00)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 6571 párů očí.

Diskuse k článku

Tak to je hodně staré
anonymní uživatel, 23 . 5 . 2011, 3:03
Ave Aburh..... nevím, proč nikdo nereaguje... už je rok 2O11, a v kavárně Petra Čecha v divadle Hálkově je vše , jak má být, pohoda, atmosféra, klid a hlavně skvělá obsluha...takže bychom měli poděkovat.... co vy na to návštěvníci našeho jediného divadlA ve městě ??? Prostě , dnes už nestojíte frontu, ale s úsměvem, můžete při dobrém vínku zažívat zážitky z prken divadelních... nuž díky pane PETŘE!!!!

A jejeje....
anonymní uživatel, 31 . 3 . 2008, 11:19
Mno ono záleží na tom, kdy si lístek přijdete koupit-přece jen tam ta pokladní nebude od rána do večera-a když už se trefíte do otevíracích hodin a náhodou v ,,kukani" nikdo nesedí (může být na WC, v kanceláři u ředitele, ohřívat si v kuchyňce jídlo-pokud vím, nemá divadlo žádnou polední pauzu, kdy by bylo zavřeno, a proto-pokud nechce pokladní zemřít hlady-musí se jít také najíst atd.), je na pultíku před okýnkem zvonek a nápis ,,jak kráva": Prosím, zvoňte! Pak už je to jen o gramotnosti...
A víno... teď se tam konečně dá pít, dokonce i s vynikajícím štrůdlem k tomu. Taky názor.
P.

no to snad ne?!
anonymní uživatel, 30 . 3 . 2008, 6:59
Nymburské divadlo, včetně baru, navštěvuji již několik let. Ale za celou dobu mé návštěvnosti jsem si na nic nemohla stěžovat. Také patřím k milovnici vín a musím s Vámi nesouhlasit. Víno, nalité od milé a příjemné obsluhy, vždy lahodilo mým ústům. Myslím si, že ani Vy ani já nejsme natolik zkušené vinařky, abychom mohly kvalitu vína posoudit. Co ale posoudit můžeme, je chuť. Ale dovoluji si tvrdit, že každý z nás má jiné chuťové pohárky, a tak je Váš názor pouze subjektivní. A co se týče sušenek, bonbónů či jiných dobrot, narozdíl od Vás, já jsem si všimla. Dokonce jsem dětem pamlsek i koupila.
Naopak, s čím jsem já nebyla spokojená... Přišla jsem si do pokladny nymburského divadla zakoupit lístek na představení, ale místo paní pokladní na mě koukala jsen prázdná kukaň.
Co z toho vyplývá? Co člověk, to jiný názor. A můj názor je te takový, že to, co ohrožuje pověst nymburského divadla, není bar...

Hurá!
Lucretia, 26 . 2 . 2008, 10:52
Vážená paní Fišerová,
děkuji Vám za reakci, jsem ráda, že jsem nebyla jediná, kdo měl výhrady, a také je fajn, že se již situace změnila. Ráda se o pozitivních ohlasech přesvědčím co nejdříve na vlastní kůži.

Reakce divadla
anonymní uživatel, 26 . 2 . 2008, 3:07
Na základě již dřívějších stížností na chod občerstvení ve foyeru divadla, byla panu A. Tomanovi vypovězena nájemní smlouva a od soboty 23.2.08 má bar v nájmu pan Petr Čech. Prvotní ohlasy na nový provoz kiosku jsou velice pozitivní, proto doufám, že na divadlo nezanevřete a budete jej nadále navštěvovat. Nyní už k Vaší plné spokojenosti.
Za HMDN Blanka Fišerová
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek