WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
muzika - tepe to a buší

Plesová sezóna definitivně skončilaPlánovaný koncert skupin Tři piči, Práva Pupku a Nových Hrábí byl zrušen. V pozvánce na tuto akci jsem nalezl několik reakcí, jsou natolik výmluvné, že si zaslouží uveřejnit na tomto místě.


Na hudební happening jsem se velmi těšil, krásné počasí, studené pivo a kapely hrající velmi originální hudbu. Čím dál víc kontroverznější název skupiny Tři piči byl na některých plakátech začerněn, nestalo se tak poprvé. Obdobné problémy měli muzikanti i minulý rok v Liberci, tam museli název skupiny uvést v doslovném finském překladu a to jako: colme vittut, což už nebylo závadné. Ale co mě překvapilo nejvíc, je zrušení koncertu ze strany pořadatele. Důvody se dozvíte v uvedených vyjádřeních. Co dodat, snad se příště podaří najít lepší prostor pro pořádání obdobného koncertu. Jako zajímavost uvádím, že oba pořadatelé jsou štamgasti restaurace, kde se měl koncert uskutečnit.


Ano, skončila

Ano, skončila (zvětšit)


(v reakci na název skupiny) Každý se potřebuje nějak projevit, to že někdo nerozumí projevu druhého je sice běžné, ale je to známkou absence tolerance a smyslu pro humor. Další věcí, která mě popudila je, že koncert prý nakonec nebude - je zrušen majitelem restaurace na tarase. Důvody neznám a není to moje věc, ale je škoda, když majitel o celém koncertu ví asi měsíc dopředu a dva dny před konáním koncert zruší. Stejně si zahrajem.

Vít Karásek – hudebník skupiny Tři piči


Opravdu je to tak. Majitel restaurace Na Tarase, p. Matek, zrušil ve středu, tedy dva dny před zahájením, celou připravenou akci. S nájemcem hospody, p. Jašou, bylo vše dohodnuto měsíc dopředu, a ten s happeningem souhlasil. Cítím se blbě! Matek se hájil tím, že minulou sobotu pankáči rozmlátili židle U Huličků. Pan Jaša se na to konto šel informovat Na Žofín, kde mu Jiří Hyhlík řekl, že nic "takového" by si do hospody nepustil. Asi zapomněl na několik festivalů (a hodně divokých!), které se tu v uplynulých letech odehrály. Bolševik v nás opět zvítězil. Podotýkám: Nejsem výtržník! Je mi z toho vážně smutno, když akce skončí na zaprděnosti malých lidí. Píše se rok 1986 nebo co? Mrkněte do kalendáře. Omlouvám se všem, kteří se na prázdninový happening Plesová sezona definitivně skončila, těšili.

Lukáš Trejbal – pořadatel, člen skupiny Práva Pupku


Je mi líto, že některé věci stále připomínají jednání soudruhů, Asi jsme na to šli blbě. Příště půjdu oficiální cestou. Požádám o povolení kulturního referenta Místního národního výboru. Mějte se fajn a hudbě zdar! Make love, not war! - Rock n´roll to neni prdel

Josef Podolák – pořadatel, člen skupiny Práva Pupku


(Nymburk, 24. 6. 2005, 0:00)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 6250 párů očí.

Související články

Diskuse k článku

anonymní uživatel, 11 . 7 . 2005, 1:16
Tak chlapci, ano, smiřte se:) Jsem nakonec rád, že se rozvířila kolem zrušené akce takováto debata. Víte, známka toho, že se snad úplně neposerem. Dobré znamení. Všem těm prudičům Záviše do uší a volume doprava.
PS: /Buď jsem divnej já a nebo oni/Dokola pořád dokola letos i loni/
Držte se, Lukáš

anonymní uživatel, 29 . 6 . 2005, 3:49
OK PUST HUBU na špacír. MÍR
Pavel U.

Reakce na "reakce"
Ritchi, 29 . 6 . 2005, 2:11
Koukám, že je na místě abych se omluvil panu Urbanovi a ostatním občanům Nymburka, kteří nepochopili ironii, se kterou jsem (nedopatřením nenalogován) psal svojí "protirockovou výzvu". Předpokládal jsem, že je to natolik blbý a do očí bijící, že nikoho nenapadne, že by to mohlo být myšleno vážně... Fakt bych se měl asi vykašlat na nadsázku a DRŽET HUBU..... A nebo ne, vono už by to nebylo vono a nebavilo by mě to:o) Btw. Pavle, všechno nejlepší k svátku! (a už se nemrač!:o) )

reakce
anonymní uživatel, 29 . 6 . 2005, 11:48
Ach jo pane anonyme. Svoboda projevu! Svobodné umění! Svoboda je to, čeho jsem se ještě za 15 let nenabažil. Takže DRŽ HUBU! -nebo se pod svůj názor podepiš a můžeme diskutovat.
Pavel Urban občan Nymburka

Michal David
anonymní uživatel, 24 . 6 . 2005, 2:17
a v kulturáku bude dnes hrát Pedro svou besídku s hity Michala Davida...

anonymní uživatel, 24 . 6 . 2005, 1:35
On to totiž, vážení, není žádný žert, položt si na bedra pořádání takové pochybné akce! Vždyť již samotné názvy rádoby hudebních těles, jako například Tři Piči, hovoří za vše v otázce nezodpovědného přístupu umělců ke kultuře samotné. Práva pupku- co to je za nesmysl? Copak pupek, symbol nabubřelosti revanšistických štváčů má nárok na nějaká práva? A co Nové hrábě? Copak v dnešní době kombajnů a rotavátorů má někdo zapotřebí nechat se vykořisťovat s tak primitivním nástrojem, jako jsou hrábě, v zemdlelých pažích? Nehledě na dvojsmyslný výraz Hrábě (nebyl zde náhodou myšlen hrabě, člen buržoazie?!) A co ta divná, vlasatá, či naopak, bezvlasá individua, navštěvující podobné koncerty: Kdepak, soudruzi, zatrhněme jim to!......
Nemám, co bych víc dodal- je mi z toho smutno a taky tak trochu na blití...
Don´t worry, be happy!
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek