WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Plesová sezóna definitivně skončila - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Plesová sezóna definitivně skončila


Wethes


Plánovaný koncert skupin Tři piči, Práva Pupku a Nových Hrábí byl zrušen. V pozvánce na tuto akci jsem nalezl několik reakcí, jsou natolik výmluvné, že si zaslouží uveřejnit na tomto místě.
Na hudební happening jsem se velmi těšil, krásné počasí, studené pivo a kapely hrající velmi originální hudbu. Čím dál víc kontroverznější název skupiny Tři piči byl na některých plakátech začerněn, nestalo se tak poprvé. Obdobné problémy měli muzikanti i minulý rok v Liberci, tam museli název skupiny uvést v doslovném finském překladu a to jako: colme vittut, což už nebylo závadné. Ale co mě překvapilo nejvíc, je zrušení koncertu ze strany pořadatele. Důvody se dozvíte v uvedených vyjádřeních. Co dodat, snad se příště podaří najít lepší prostor pro pořádání obdobného koncertu. Jako zajímavost uvádím, že oba pořadatelé jsou štamgasti restaurace, kde se měl koncert uskutečnit.Ano, skončila

Ano, skončila (zvětšit)(v reakci na název skupiny) Každý se potřebuje nějak projevit, to že někdo nerozumí projevu druhého je sice běžné, ale je to známkou absence tolerance a smyslu pro humor. Další věcí, která mě popudila je, že koncert prý nakonec nebude - je zrušen majitelem restaurace na tarase. Důvody neznám a není to moje věc, ale je škoda, když majitel o celém koncertu ví asi měsíc dopředu a dva dny před konáním koncert zruší. Stejně si zahrajem.

Vít Karásek – hudebník skupiny Tři pičiOpravdu je to tak. Majitel restaurace Na Tarase, p. Matek, zrušil ve středu, tedy dva dny před zahájením, celou připravenou akci. S nájemcem hospody, p. Jašou, bylo vše dohodnuto měsíc dopředu, a ten s happeningem souhlasil. Cítím se blbě! Matek se hájil tím, že minulou sobotu pankáči rozmlátili židle U Huličků. Pan Jaša se na to konto šel informovat Na Žofín, kde mu Jiří Hyhlík řekl, že nic "takového" by si do hospody nepustil. Asi zapomněl na několik festivalů (a hodně divokých!), které se tu v uplynulých letech odehrály. Bolševik v nás opět zvítězil. Podotýkám: Nejsem výtržník! Je mi z toho vážně smutno, když akce skončí na zaprděnosti malých lidí. Píše se rok 1986 nebo co? Mrkněte do kalendáře. Omlouvám se všem, kteří se na prázdninový happening Plesová sezona definitivně skončila, těšili.

Lukáš Trejbal – pořadatel, člen skupiny Práva PupkuJe mi líto, že některé věci stále připomínají jednání soudruhů, Asi jsme na to šli blbě. Příště půjdu oficiální cestou. Požádám o povolení kulturního referenta Místního národního výboru. Mějte se fajn a hudbě zdar! Make love, not war! - Rock n´roll to neni prdel

Josef Podolák – pořadatel, člen skupiny Práva Pupku


(Nymburk, 24. 6. 2005, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2005
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-1119