WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
muzika - tepe to a buší

Soutěž Rock Nymburk letos spojila své síly s festivaly Natruc a Barvy léta


Lukáš Kadava

Hudební soutěž Rock Nymburk, která letos oslaví již 15. ročník svého konání, se každoročně snaží podporovat mladé a talentované rockové kapely. Jednou z nejatraktivnějších cen pro vítěze je hraní na letních festivalech. Letos pořadatelé Rock Nymburk spojili své síly s regionálními hudebními festivaly. Kolínský Natruc a poděbradské Barvy léta tak ve svém programu uvedou vítěznou kapelu letošního ročníku, která vzejde z finálového večera v nymburském kulturním domě, kde se 24. března utká šest finalistů o celkové vítězství.


Soutěž Rock Nymburk vznikla na podzim roku 1997 z popudu tehdejší ředitelky MěKS Nymburk Jany Křížové. Původně mělo jít jen o rockové kapely z regionu střední Čechy. Tak se i stalo a první ročník monitoroval pouze tuto oblast. Od roku 1999 se působnost rozšířila na celou Českou republiku a festival se tak mohl postavit po bok menších celorepublikových vyhledávacích soutěží, jako je např. Rock Dobříš nebo Broumovská kytara. Vítězně prošly soutěží např. Votchi, Divokej Bill či X-Left to Die.

Vítězná kapela, kterou vybere porota složená z hudebních publicistů, moderátorů či aktivních muzikantů, nejen obohatí v letních měsících festivalová pódia, ale rovněž jí bude poskytnut čas na nahrání demosnímků v nymburském studiu Všechlapy.

Letošní novinkou je možnost zaslání nahrávek v MP3 formátu. Uzávěrka přihlášek je 24. února 2012! Bližší informace k podmínkám v účasti na www.rocknymburk.wz.cz. Headlinery letošního ročníku jsou loňští vítězové X-Left to Die.


Lukáš Kadava


(18. 1. 2012, 0:00, přidal uživatel Wethes)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 5043 párů očí.

Diskuse k článku
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek