WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
muzika - tepe to a buší

Polabská sklizeň bude letos největšíTři souběžné scény, promítání filmů, koncerty v kulturáku a dokonce i v kině nabídne letošní a zatím největší Polabská sklizeň. Polemic, Lord Bishop & Rockadelic Kings a Status Praesents budou největšími taháky fesťáčku na konec sezóny. Sklízet se bude 25. října od šesti večer.


Poprvé se festival rozroste na tři scény. Na velké scéně v Kulturáku vystoupí Pearl Jam (ehm, revival), Status Praesents, kteří v Nymburce už několikrát koncertovali, Čertúf Punk, černoští Lord Bishop & Rockadelic Kings (vůdce kapely na festivalu v Trutnově upálil na pódiu svou vlastní kytaru) a další legenda: Polemic.

V Kulturáku bude i "malá scéna", na níž zahrají Nový hrábě, Elvis Gott Superstar, Vyhoukaná sowa a místní Mixle v pixle. Tam rozprostřou svý stánky i stoupenci hnutí Haré Krišna -- kromě dvou svých kapelek (Chrámová dívčí kapela a Nirvana Mantra Dance Revival) budou podávat i tradičně vynikající indický jídlo a trochu kontroverzní duchovní osvětu. Jak ale vysvětluje hlava festivalu Petr "Kardan" Pištěk, musíme si na jiný kultury zvykat a ta indická v Nymburce zatím moc zastoupená není.

Jako prvnímu místnímu festivalu bude Sklizni Kulturák těsný. Rozšíří se tedy přes ulici do Kina Sokol. Tam vystoupí hlavně regionální kapelky (Tři piči, D.K.V., 4+1 a After Shake) a bude se promítat vybraný alternativní film.

Vstupné 129 kaček (149 včetně kina) asi nikoho neodradí a navíc: část výtěžku festivalu bude věnována na zasazení "obecní lípy" na Přístavě (v zatím dost nevkusně využité obezdívce u právě dokončované dřevěné sochy koně) a zkrášlení jejího okolí.

Zatímco jinde mají vinobraní, trnkobraní, plakáty na oslavu polabské sklizně zatím cudně ukazovaly pouze kombajny či žence. Loňská výzdoba sálu s obláčky vyfukovaného dýmu ale nenechává nikoho na pochybách, kterýže produkt se sklízí a koštuje v úrodném Polabí. A Václav Havel na kouřící před obstarožním gramofonem na letošních plakátech ukazuje zamýšlený duch festivalu dost jasně.

(24. 9. 2003, 19:16)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 6885 párů očí.

Související články

Diskuse k článku

anonymní uživatel, 10 . 10 . 2004, 2:35
Myslím, že se řáká všeho s mírou, tady to platí 100%ně... K8!

bude Echt! o oheň se bude bojovat
klokanek, 6 . 10 . 2003, 12:25
regionální kapelky snad budou hrát, ale jinde než v kině(?). Na posledních plakátech je napsáno "boj o film: Boj o oheň". Tak nevím, Kardan by to měl vysvětlit. Na poslední verzi plakátu slibuje Echt!, enfant terrible pražského undergroundu...
Heslo, to máš těžký...! Nějak to vymyslím a třeba naprogramujeme i něco pro zapomětlivce...

anonymní uživatel, 3 . 10 . 2003, 9:18
jejda kino nebude?A kde teda mam jako troubit?Jo a zapomnel sem svoje heslo bracho

Lord Bishop nebude
klokanek, 1 . 10 . 2003, 1:59
Napriek optimistickym slovum nebude ani Lord Bishop ani promitani a kapelky v kine, rekl vcera Kardan.
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek