WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima

4.Polabská sklizeň je za námi!!!Ač se to zdá být neuvěřitelné, tak máme za sebou již čtvrtou Polabskou sklizeň a tak se nám tu pomalu, ale jistě začíná vytvářet tradice této bezesporu velmi zajímavé akce, která se stala obohacením kulturního života v Nymburce a přilákala návštěvníky nejen z Nymburka a velmi blízkého okolí, ale i například z Prahy a odjinud, což myslím, že leckteré diváky napadlo při pohledu na barevné variace a typy účesů některých zúčastněných.


Polabská měla oficiální start v 18 00 h dne 19.října-sobota v Dělnickém domě v Nymburce. Dozvědět jste se o ní mohli z třech různých typů plakátů, kde mě osobně nejvíce zaujal ten s fotografií Jiřího Schmitzera z filmu Postřižiny, kde drží v ruce papír s textem Polabská sklizen IV a za ním je na stěně cedule s výstižným sloganem:Vaše podlomené zdraví,pivo upevní a spraví. Někteří diváci se dokonce domnívali, že samotnou reklamou může dokonce místo konání, že tedy sousloví Dělnický dům bude samo o sobě výzvou, aby se na místo dělnické třídy sjela její opozice a řádně oslavila sklizeň všeho, co nám, jak velmi známo jest, úrodné Polabí za ten rok přineslo, a že myslím, že letos se našim zemědělcům v Polabí velmi dařilo.

Zhruba kolem půl sedmé začala hrát první partička. Místo původních The Chancers, kteří byli v plánu, se ujali "privilegia" prvních Tleskač.Z mého pohledu coby hrála kapela Tleskač velmi pohodovou muziku. První hudbychtiví diváci se sešli před podiem a v rytmu, který pobízel k tanci hráli asi přibližně nebo kolem 20 minut, což myslím,že byla docela škoda.Neudělali to však schválně-pospíchali totiž na jiný koncert.

Po Tleskačích nastoupila jako druhá formace známá a dá se říci, že již legendární kapela T .H .C., která zde na Polabské však hrála naposledy a Kardan coby moderátor toho večera, oznámil jejich konec. Myslím, že přítomné publikum se velmi snažilo podpořit členy kapely velmi děkovným potleskem a sami členové do svého projevu dali vše seč mohli. Někteří nesli tento rozpad velmi špatně, ale jak říká přísloví "Vše zlé je k něčemu dobré", takže kdo ví třeba se v Nymburce v budoucnu dočkáme nějakého překvapení na poli hudebním.

T .H .C.rozproudilo publiku krev v žilách natolik, že následující kapela Wohnout, která již na Polabské koncertovala podruhé proměnila svými "Banány" publikum ve vroucí kotel.To se již zábava rozjela - diváci tančili, zpívali, skákali, občerstvovali se vesele na baru a konzultovali výsledky svých sklizní - komu vyrostla, jak veliká mrkev a jestli nebylo ty brambory třeba víc pohnojit a debatovali o tom, jak to udělat, aby je měli příští rok co nejlepší v okrese.

Čtvrtým a dosti očekávaným interpretem byl Jiří Schmitzer tzv. "Šmíca" Herec pražského divadla Ypsilon účinkoval na Sklizni již loni a sklidil obrovský aplaus a 20 minutový přídavek mu snad vynahradil to, že musel čekat až se na něj dostane řada.Letos tomu myslím bylo podobně. V době účinkování slavného "Šmícy" jsem však nebyla nějak schopna pozorovat věci kolem sebe, ale podle slov jednoho z účastníků:"To bylo výborný!" Jiří Schmitzer uklidnil publikum svými jemnými texty a hudbou rozdováděné publikum z vystoupení předchozích kapel.Snad i on byl spokojen stejně tak jako nymburské diváctvo.

Jako pátí vystoupili Točkolotoč. K nim byl dala podtitulek "Třešnička na dortu". Jejich romský původ, písně, ve kterých bylo vidět, že je srdíčko a energie, kterou vydávali, publikum přijímalo s obrovskou chutí. Kdo mohl, a že kolem té půlnoci mohlo ještě docela dost lidí - tak se svíjel v rytmech romské temperamentní hudby a užíval si nádhernou atmosféru. Točkolotoč, který dohrál těsně před půlnocí však ještě musel dát 2 písně jako přídavek.Ještě po něm bažilo publikum po další skvělé hudbě, ale Točkolotoč si zřejmě vzali k srdci přísloví,že v nejlepším se má skončit.

Jako poslední dvě kapely nám zde zůstaly Zády a N .V.Ú .jejichž účinkování však již nemohu nijak moc dobře okomentovat, jelikož jsem s přáteli ve čtvrt na jednu sbalila a vydala se vystřízlivět a užít si zbytek noci.

Co se týče organizace a lidí kolem 4.Polabské sklizně, tak se všichni snažili dělat vše na maximum.Za prvé bych pochválila organizátory za výlep již asi měsíc před plánovanou akcí, aby si to všichni mohli pečlivě zapsat do diáře a připravit se, jak jen nejlépe mohou.Co se týče zvuku tak si myslím, že letos byl mnohem lepší než na minulých ročnících. Další zajímavou věcí ze strany organizátorů byla akce s anketními lístky, kde se snažili dozvědět se, co se publiku na Sklizni libí, nelíbí, koho by chtěli vidět příště, na koho sem přišli a samozřejmě důležitá věc, co se týče hlavního tématu a to sklizně ze svých zahrádek - jestli hnojí či nehnojí, a pokud ano jestli přírodními nebo umělými hnojivy.U stolečku s lístky si též mohli zakoupit pěstitelé z Polabí trička,CD či jiné upomínkové předměty na tuto akci.Co se týče kulturního zázemí- tak stěnu za muzikanty zdobil kromě plakátů a tabulí sponzorů již tradičně velký plakát s dvěma foukajícími hlavami název festivalu Polabská sklizeň místní umělecké skupiny Trauške, která již brzy přinese na svět svůj nový počin a to z oblasti filmového umění. Náš server o tom bude jistě informovat. Obsluha na baru měla také co dělat, aby obsloužila zhruba 750 platících diváků a tak bylo lepší využít jejich služeb, právě když hrála zrovna hudba.Jediným trnem v oku byla publiku snad jedině cena vstupného-129Kč.Podle slov některých zvláště pod úspěšném vystoupení kapely Točkolotoč jsem však zaslechla, že nelitují vůbec těch peněz a že si to báječně užili.Ať už se vám cena vstupní zdála vysoká, nízká či odpovídající-doufám, že jste si tuto hudební akci užili alespoň jako já a pokud se příští rok uskuteční znovu- jubilejně popáté- a jako že by měla podle jistých zdrojů, tak se s vámi těším na viděnou.Svůj názor nebo postřeh z Polabské můžete přidat do debaty-myslím, že díky ní si organizátoři vezmou ponaučení pro příští ročník a vylepší to, co už letos prostě nešlo. A budou poctěni za to,za co je vy jako publikum pochválíte. P .S. Kardane bylo to mooooc moc fajn!

(Nymburk, 21. 10. 2002, 22:07)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 6919 párů očí.

Související články

Diskuse k článku

Tak jak to je?...
maksi.mike, 31 . 10 . 2002, 2:39
Letošní Polabská sklizeň byla skvělá, stejně jako ty předchozí. Kardan má výtečný čich na výběr kapel, každý si najde "svůj šálek čaje". Jsme velmi rádi, že jsme se mohli festivalu opět účastnit. Chci jen vysvětlit některé omyly, vzniklé zřejmě komunikačními šumy, ať už je způsobilo cokoli. Kapela T.H.C.THE HUMAN CELL neodehrála na Polabské sklizni svůj zcela poslední koncert a neukončila navždy svou činnost. Ač si to takto někteří místní (v MF Dnes vyšla správná informace) novináři vyložili, kapela na Sklizni odehrála svůj poslední koncert v současné sestavě a na nějaký čas si dává pauzu. Takovou informaci jsme podali všem novinářům, kteří se nás ptali, i Kardanovi, jenž naše vystoupení stejným způsobem uvedl. Takže kapela bude žít dál, jen se zřejmě posune jiným (doufejme, že správným) směrem).

maksi'mike
zpěvák T.H.C.THE HUMAN CELL

Jak jsem to viděl (spíš jak si to pamatuji)
Cervis, 24 . 10 . 2002, 1:13
Nejdříve musím Káťu pochválit za hezký příspěvek, s hodnocením festivalu i kapel souhlasím. Rád bych dodal pár svých postřehů či spíš paranoidnich představ z minulé soboty. Skvělá byla hlavně návstěva, protože jinak se to paří i hraje, když je plný dům, a ne když v sálu sedí 100 netečných návštěvníků s kelímkem piva v ruce a z toho je ještě půlka lidí z kapely nebo pořadatel. Množství lidí se nijak negativně neprojevilo na frontě u baru, protože většina byla zaměstnána "Vzájemným porovnáváním úrovně sklizně plicní formou" a tak nám alkoholikům nic nebránilo podnikat nájezdy na bar. Ale k tomu hlavnímu, tedy k hudbě (a ženám;)) Nejvíc jsem si vychutnal Wohnouty, dále mého jmenovce s kytarou a Točkolotoč. To byly shodou okolností jediné tři kapely, na které jsem byl přítomen:) Jednoslovné hodnocení podle chronologického pořadí: svižný, inteligentní, roztáčející. A posledním silným dojmem z večera (kromě nevysvětlitelné chuti vylézt na strom) byly některé ženy... však mě znáte. Těším se na přesrok.
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek