WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Kontejnery, vzhůru do Lysé! - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima
Překladiště v Lysé by bylo přínosem

Kontejnery, vzhůru do Lysé!


Pavel MariánekTak jsem se nedávno dočet, jak jsou lidi v Lysý rozčarovaný z toho, že silniční obchvat města se odkládá na neurčito. Poté, co z pseudoekologickejch pohnutek donutili Maersk ustoupit od záměru vystavět u Litole náhradu za pražské - metropoli ustupující kontejnerové překladiště - se ale nemají čemu divit. V době, kdy už Uhříněves není průmyslovou periferií Prahy, ta se v rámci řešení své dopravní situace nejen chce zbavit kamionů, ale skrz město vést jen dálkovou železniční osobní dopravu. I z tlaku na prostor pro úplně jinou, duchu metropole víc vyhovující zástavbu.
Zvlášť když akční rádius kamionové obsluhy daleko přesahoval nejen Prahu, ale i region, to zní logicky. A čím dál to nové překladiště bude, z tím větší dálky a tím víc sem, byť ne třeba přes Lysou, bude těch aut jezdit. Lidi, je potřeba vidět dál, než za vlastní humna, a to se u nás jaksi nenosí.
Ne, že bych snad byl nadšen z toho, že každá pozitivní investice musí být vyvážena jinou, ziskovou, ale prostě už to tak chodí, a Maersk zase nebylo zakový zlo. Spíš naopak. Ale na to aby člověk viděl, že se díky němu našemu kamióny sužovanému prostředí celkově uleví, a ještě to přinese pracovní příležitosti pro desítky lidí.
A o strategický poloze Lysé jako Praze blízkého uzlu, zvlášť při uvažovaném propojení tratí Milovice - Mladá Boleslav, není třeba pochybovat. Tolik na vysvětlenou.
Ne nadarmo se říka, že každá společnost žije v takovejch podmínkách, jaký si zaslouží.
(Nymburk, 27. 8. 2004, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2004
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-629