WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima
Překladiště v Lysé by bylo přínosem

Kontejnery, vzhůru do Lysé!


Pavel Mariánek

Tak jsem se nedávno dočet, jak jsou lidi v Lysý rozčarovaný z toho, že silniční obchvat města se odkládá na neurčito. Poté, co z pseudoekologickejch pohnutek donutili Maersk ustoupit od záměru vystavět u Litole náhradu za pražské - metropoli ustupující kontejnerové překladiště - se ale nemají čemu divit. V době, kdy už Uhříněves není průmyslovou periferií Prahy, ta se v rámci řešení své dopravní situace nejen chce zbavit kamionů, ale skrz město vést jen dálkovou železniční osobní dopravu. I z tlaku na prostor pro úplně jinou, duchu metropole víc vyhovující zástavbu.


Zvlášť když akční rádius kamionové obsluhy daleko přesahoval nejen Prahu, ale i region, to zní logicky. A čím dál to nové překladiště bude, z tím větší dálky a tím víc sem, byť ne třeba přes Lysou, bude těch aut jezdit. Lidi, je potřeba vidět dál, než za vlastní humna, a to se u nás jaksi nenosí.

Ne, že bych snad byl nadšen z toho, že každá pozitivní investice musí být vyvážena jinou, ziskovou, ale prostě už to tak chodí, a Maersk zase nebylo zakový zlo. Spíš naopak. Ale na to aby člověk viděl, že se díky němu našemu kamióny sužovanému prostředí celkově uleví, a ještě to přinese pracovní příležitosti pro desítky lidí.

A o strategický poloze Lysé jako Praze blízkého uzlu, zvlášť při uvažovaném propojení tratí Milovice - Mladá Boleslav, není třeba pochybovat. Tolik na vysvětlenou.

Ne nadarmo se říka, že každá společnost žije v takovejch podmínkách, jaký si zaslouží.

(Nymburk, 27. 8. 2004, 0:00, přidal uživatel klokanek)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 5521 párů očí.

Diskuse k článku

Podmiňovat obchvat města ekologicky problematickou stavbou je nehoráznost
anonymní uživatel, 30 . 8 . 2004, 5:07
To, že občané Litole překladiště Maersku odmítli je logické. Nikomu z nás by se asi nelíbilo, kdyby mu pár metrů za domem měly dnem i nocí rachotit kamiony. A aby si nechali tuto ekologicky problematickou stavbu vnutit ve vyšším zájmu obchvatu a obětovali se tak pro většinu je blbost. Kamiony do města nepatří, a ani hypermarkety (na Zálabí jsme moc nadšeni z Lídla a Meinla - automobilová doprava nám tam odhadem stoupla o 50%). A proklamovaná pracovní místa? Pavle, nenech se vysmát - opět jako v případě Lídla a Meinla nekvalifikované pracovní síly za minimální mzdu jejichž fluktuace je díky přístupu zaměstnavatelů téměř stoprocentní. Už se těším až podmínkou výstavby obchvatu Nymburka bude nějaká další chemička...Nebudou nám tady smrdět auta, ale např. čpavek...
Žádné hnusné stavby jako Meinl, Lídl, Maersk a Hypernova! Táhněte za město, ať nám konzumenti nesmrdí auty pod nos! Žádné kompromisy při obraně matky Země!
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek