WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima

Nymburský festival amatérského filmu „Vystřelená bába 2011“


Lukáš Kadava

Rádi točíte, stříháte nebo animujete? Jste filmoví fandové? Chcete představit vaši práci světu nebo porovnat své dílo s ostatními nadšenci? Neváhejte a přihlaste se na 1. ročník festivalu amatérských filmů Vystřelená bába 2011, který se uskuteční 14. - 15. 10. 2011 v Nymburce.


Soutěž vyhlašuje a pořádá Městské kulturní středisko v Nymburce. Cílem festivalu je představit amatérské a nezávislé filmové tvůrce z celé České republiky v soutěži hodnocené porotou a obecenstvem. Pro návštěvníky kina Sokol bude festival příležitostí porovnat dvě platformy filmové tvorby, které v českém kulturním prostředí existují zcela nezávisle na sobě.

Název festivalu vychází z pověsti, zpracované Janem Řehounkem v knížce Pověsti z Kaplanky: "Když vojsko Žižkovo obléhalo Nymburk, dobýti ho nemohlo. Jakási baba z předměstí se nabídla, že za odměnu ve stříbře ukáže vojsku cestu, kudy bude moci vniknout do města. Když se baba hlásila o odměnu, dal Žižka, který zradu nenáviděl, slíbené stříbro roztavit, babě nalít do krku a pak ji velikým prakem ke ztékání měst vystřelit. Les, do něhož baba padla, byl nazván Babínem."

Pro MěKS Nymburk je to možnost, jak otevřít kino Sokol i jiným filmovým proudům, než které přináší oficiální kinematografie.

Záměrem organizátorů je i propagace města ve formě jedné tematické festivalové sekce, která bude zaměřena jen na filmy, které mají souvislost s Nymburkem. Doufáme, že místní spolky nebo jednotlivci, kteří mají filmové ambice či chtějí jen ukázat krásu a poetiku města zachycenou ve filmovém snímku, nepohrdnou příležitostí, jak své dílo představit publiku.

Filmoví tvůrci mohou své soutěžní snímky zasílat na adresu MěKS Nymburk od 1.6.2011. Uzávěrka je 16.9. 2011. vlastní festival z vybraných soutěžních snímků proběhne v kině Sokol 14. – 15.10. 2011.

Přejme tedy zúčastněným tvůrcům raketový start do filmového nebe, samozřejmě bez pádu do lesa Babína. Lákavou cenou pro vítěze je originální grafický list a upomínkové předměty, třeba.

Bližší informace vč. technických podmínek na Vystřelená bába 2011

(Nymburk, 1. 6. 2011, 0:00, přidal uživatel Wethes)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 5319 párů očí.

Diskuse k článku
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek