WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Phantasmagoria Feast (# 1.) - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Phantasmagoria Feast (# 1.)

Sobota 14.9.2002, KD Nymburk
Hynek Jelínek a spol.Záměr pořadatelů - uspořádat v Nymburce kvalitní rock-metalový koncert se vydařil a tak asi stovka lidí odcházela před první hodinou ranní nasycena porcí prvotřídní muziky
Celý festival zahájili s hodinovým zpožděním kolínští DESPISE. Technicky velmi vyspělí hudebníci se realizují ve stylu energického death / grindu amerického střihu s "vtahovaným" zpěvem. Vystoupení nepostrádalo šťávu ani potřebnou brutalitu i přes použití bicího automatu. Kapela čertužel doplatila na roli otevírajících, zvláště z hlediska méně čitelného zvuku.
S druhými účinkujícími, kladenským kvartetem DARK FUTURE se již dostavil kvalitní zvuk. Melodická produkce doom / death metalu s ozvěnami Black Sabbath, přilákala pod pódium první lidi. Po prvních dvou skladbách se kapela opravdu odvázala a publiku se líbila.
Perfektní výkon, navíc podpořený skvělým zvukem, předvedli pražští SARCOM. Ti hráli techničtější death metal s ekvilibristickými kytarovými vyhrávkami, připomínající kultovní "amíky" Cannibal Corpse.
O zpestření a zvolnění se postarala liberecká CALATHEA, inspirující se kapelami jako Tiamat, Placebo a HIM. Diváci však goticko-rockovou hudbu nepochopili a reagovali pouze vlažně. Je třeba přiznat, že i přes dokonale čitelný sound kapela nedokázala předvést standardně silné vystoupení.
Královehradecké trio SABATHORY nahrnulo do diváků svůj death metal s obrovským nasazením, podpořeným skvělou pódiovou show, v níž kytaristé roztočili své dlouhé vlasy do "vrtulí". Celé jejich vystoupení čerpalo z aktuální desky "Forever Ill" a dema "Six Inner Crimes".
Vynikají sedmičlenná partička RETURN TO INNOCENCE z Mladé Boleslavi předvedla něco atmosférického doom / black metalu se středověkou náladou. Naneštěstí není nejjednodušší nazvučit takto početnou kapelu, a tak ani při nejlepší vůli nebyl zvuk právě ideální. Jakožto uzavírající účinkující také působili poněkud unaveně a stejně tak diváci, kteří jim ani za mák nepomohli Kapela se nejspíš objeví na případných pokračováních tohoto festivalu.
Pro příští ročník pořadatelé chtějí oslovit kapely Wayd (SK), Intervalle Bizzare, Anestesia, Alienation Mental, Incredible.Pre.Science a Ahumado Granujo.
(1. 10. 2002, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2002
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-20