WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
muzika - tepe to a buší

Phantasmagoria Feast (# 1.)

Sobota 14.9.2002, KD Nymburk
Hynek Jelínek a spol.

Záměr pořadatelů - uspořádat v Nymburce kvalitní rock-metalový koncert se vydařil a tak asi stovka lidí odcházela před první hodinou ranní nasycena porcí prvotřídní muziky


Celý festival zahájili s hodinovým zpožděním kolínští DESPISE. Technicky velmi vyspělí hudebníci se realizují ve stylu energického death / grindu amerického střihu s "vtahovaným" zpěvem. Vystoupení nepostrádalo šťávu ani potřebnou brutalitu i přes použití bicího automatu. Kapela čertužel doplatila na roli otevírajících, zvláště z hlediska méně čitelného zvuku.

S druhými účinkujícími, kladenským kvartetem DARK FUTURE se již dostavil kvalitní zvuk. Melodická produkce doom / death metalu s ozvěnami Black Sabbath, přilákala pod pódium první lidi. Po prvních dvou skladbách se kapela opravdu odvázala a publiku se líbila.

Perfektní výkon, navíc podpořený skvělým zvukem, předvedli pražští SARCOM. Ti hráli techničtější death metal s ekvilibristickými kytarovými vyhrávkami, připomínající kultovní "amíky" Cannibal Corpse.

O zpestření a zvolnění se postarala liberecká CALATHEA, inspirující se kapelami jako Tiamat, Placebo a HIM. Diváci však goticko-rockovou hudbu nepochopili a reagovali pouze vlažně. Je třeba přiznat, že i přes dokonale čitelný sound kapela nedokázala předvést standardně silné vystoupení.

Královehradecké trio SABATHORY nahrnulo do diváků svůj death metal s obrovským nasazením, podpořeným skvělou pódiovou show, v níž kytaristé roztočili své dlouhé vlasy do "vrtulí". Celé jejich vystoupení čerpalo z aktuální desky "Forever Ill" a dema "Six Inner Crimes".

Vynikají sedmičlenná partička RETURN TO INNOCENCE z Mladé Boleslavi předvedla něco atmosférického doom / black metalu se středověkou náladou. Naneštěstí není nejjednodušší nazvučit takto početnou kapelu, a tak ani při nejlepší vůli nebyl zvuk právě ideální. Jakožto uzavírající účinkující také působili poněkud unaveně a stejně tak diváci, kteří jim ani za mák nepomohli Kapela se nejspíš objeví na případných pokračováních tohoto festivalu.

Pro příští ročník pořadatelé chtějí oslovit kapely Wayd (SK), Intervalle Bizzare, Anestesia, Alienation Mental, Incredible.Pre.Science a Ahumado Granujo.

(1. 10. 2002, 0:00, přidal uživatel Honza "K8" Lejsek)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 6089 párů očí.

Diskuse k článku

anonymní uživatel, 27 . 4 . 2006, 3:23
sakra!! nazaměňujte mé jméno s Lejskem (apropos K8=skejťácký nick:o) K8 NENÍ Keith!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hurááá;))))))
younger.sister, 9 . 7 . 2005, 11:47
tak tady sem nepochopila spůsob přihlášení....možná je to tím,že sem furt psala blbě méno....ale užfíí ak na to,...jen to do příště zapomenu...!!!8))) p.s. k8....už se vrat z tý francie..!!!!

anonymní uživatel, 9 . 7 . 2005, 11:38
no mám ten samý názor ako před tím8)))

Sem mimo:)))))))))))))))))))))
anonymní uživatel, 9 . 7 . 2005, 11:24
vůbec nevím o čem je řeč....kdo tam byl a nebyl...kde se to konalo...ani nevim,že existujou nějaký nymburský rock-metalový kapely;)))) ale to nevadí.........:)

Reaction
Honza "K8" Lejsek, 5 . 2 . 2003, 3:35
Diky za nazory panove! Predem musim rict ze je treba dat sanci vsemu, dale potom me uz dost "sere" ta ignorace a zaprdenost posluchacu v NBK vudci jakekoliv kvalitni muzice (nejen metalu!), jasne takove kterou akceptuji...
PS: Zatim jsou potvrzeny kapely: Insania (Astral Hard-Core,Brno) ; Scenery (Techno Death/Thrash,Mohelnice) ; Six Degrees of Separation (Doom /prog-power-heavy-avantgarde metal,Velky Orechov-Zlin) ; Ebola Joy (Dark Electronic Metal, ala Samael,Znojmo) + 3 dalsi ktere budou upresneny... Tzn. nikdo z planovanych :o)))

Já tam taky byl
vzduchie, 21 . 1 . 2003, 1:19
Musím trošku polemizovat s Červisem,neboť, ač jako neposluchač tohoto stylu muziky, si myslím že Nymburk potřebuje okusit veškeré odnože kultury a to nejen na poli hudby. Jenom čas ukáže, co z toho je pro ucho či oko fanouškovo přijatelné a co ne. Jen tak dál klucííí.

Cervis, 24 . 10 . 2002, 5:37
No, byl jsem tam taky, ikdyz jenom jako hlidka u dveri. Rad bych vedel, jestli se Keith, Kamil (a dalsi, co se podileli) budou poustet do dalsiho pokracovani. Nezda se mi, ze hudebni festival takoveho zamereni ma v nbce nejaky smysl poradat...
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek