WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
ekologie - problémy životního prostředí

Arnika: Počet odpůrců spalovny odpadů v Lysé nad Labem opět vzrostl


Marek Jehlička, tiskový mluvčí sdružení ARNIKA

Pod peticí požadující úplné zastavení provozu spalovny nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem přibyly v sobotu další podpisy. Aktivisté sdružení ARNIKA a Lysin nasbírali v sobotu v Lysé nad Labem během pár hodin přes 400 podpisů. Nyní si tedy již celkem přes 750 lidí přeje, aby spalovně provozované firmou Rean nebyl vydán souhlas s dalším provozem.


"Většina kolemjdoucích reagovala na petici kladně. Někteří lidé si vzali prázdné petiční archy a slíbili, že sami budou pod petici aktivně sbírat podpisy. Našli se samozřejmě i lidé, kteří chtěli, aby provoz spalovny pokračoval," řekl k průběhu podpisové akce Milan Návoj ze sdružení ARNIKA. "Jeden z nich například otevřeně přiznal, že ve spalovně pracoval jeho zeť. Jiný vášnivý obhájce spalovny například nevěděl, jak se měří emise dioxinů. Někteří lidé se báli uvést na petici svoji adresu, ale těch bylo opravdu málo. Většina lidí podepsala petici při cestě na Šporkovy slavnosti anebo za nákupem. Pár lidí přišlo, protože se dočetli o petiční akci v novinách anebo na plakátech," doplnil vedoucí programu Toxické látky a odpady sdružení ARNIKA, RNDr. Jindřich Petrlík.

Občanská sdružení chtějí o petici informovat poslance Zastupitelstva města Lysá nad Labem. Kopie podpisových archů zašlou také ministrovi životního prostředí, Liboru Ambrozkovi a České inspekci životního prostředí. Obě posledně jmenované instituce budou v nejbližších dnech rozhodovat o dalším osudu spalovny v Lysé. Později petici předají také krajským zastupitelům.

Stolek s podpisovými archy v sobotu minula také místostarostka Lysé nad Labem Marcela Chloupková (ČSSD). Řekla, že si myslí, kdyby byla spalovna v pořádku a pálila komunální odpad, že by mohla jet. Hlas Chloupkové byl jedním z jazýčků na vahách, který 17. července 2002 rozhodl, že město zatím neposlalo firmu Rean do konkurzu. Rean totiž městu dluží 17,5 milionu korun. O možnosti poslat firmu do konkurzu bude městské zastupitelstvo opětovně jednat na svém příštím zasedání 4. září 2002.

ARNIKA a Lysin mají vůči spalovně výhrady především kvůli špatnému nakládání s nebezpečnými odpady, možnosti kontaminace podpovrchových vod, špatnému provozování zařízení a toxickým látkám vypouštěným spalovnou do ovzduší. Obyvatele v Lysé nad Labem firma Rean popudila také přezíravým postojem k poskytování informací veřejnosti.

(Lysá nad Labem, 4. 9. 2002, 9:02, přidal uživatel klokanek)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 7218 párů očí.

Související články

Diskuse k článku

Slunečnice, 17 . 10 . 2002, 8:18
I já jsem podesala a velmi mě mrzí,že naše zastupitele více zajímá stav pokladny,než životní prostředí okolo nás,které jak už tedˇ víme,není bez postihu.Jsem Lysačka,ale to není pouze náš boj,proto VÁS prosím,aby jste se i VY připojili do podpisového archu(seženu nějaké a hodím je do čajovny)pa


Odkazy:

  • Arnika sdružení na ochranu Přírody


© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek