WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
muzika - tepe to a buší

Ulítlej Nymburk bude v KameňákuLukáš Trejbal (bývalý frontman skupiny Oliverova dálka) se pro svůj každoroční festival "Ulítlej Nymburk" snaží vybírat málo známé, ale hudebně kvalitní kapelky. Škarohlídové sice tvrdí, že je idealista a že na neznámá jména nidko nepřijde, ale chuť objevovat zajímavou a neotřelou muziku u Lukáše vítězí.


Festiválek otevře nymburská skupina Nový hrábě, jejíž svébytný folkrockový zvuk doplňuje flétna. České a moravské lidovky, postupy trochu připomínajícím skupinu Už jsme doma, zahraje Pohřební kapela. "To bude ale nejveselejší kapela večera, protože ty lidovky hrajou v opravdu svižném tempu," povídá Lukáš Trejbal.

Ze Slovenska přijede punková kapela Sitňan, undergroundovou muziku s nezbytným repertoárem od Plastic People of the Universe předvede YDAR BĚDOP (odkud je? Název kapely budiž čten pozpátku!). Kultovními romány Jana Pelce se inspiruje pražská underpunková kapela A bude hůř (název kapely je názvem jedný Pelcovy knížky). Hvězdou večera bude rockový písničkář Jan Sahara Hedl (ex Precedens). Život a funky z Brna přiveze kapela Downbelow a pecky od Jasný Páky a Hudby Praha zahraje revivalová skupina Uširváč. Zajímavostí je skupina Imodium z Broumova, kterou Lukáš Trejbal označuje za "českou Nirvanu", jíž se taky stylem grunge blíží. "Věkový průměr členů kapely je patnáct roků. Jsou všichni v prváku. A už vydali cédéčko," vypráví o Imodiu Lukáš.

Nebude-li pršet, odehraje se celá taškařice netradičně na letním parketu v Kamenném zboží, pro případ deště je v záloze připraven Dělnický dům v Nymburce.

Koordináty: 31. 8. 2002, letní scéna Kamenné Zboží, začátek v 17.00, vstup do 17 hodin 120 Kč, po 17. hodině 140 korunek.

(Nymburk, 28. 8. 2002, 11:08)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 6480 párů očí.

Související články

Diskuse k článku
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek