WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Tři piči nejsou pankáči, Pravák Upu nejsou pravičáci, Nový hrábě dávno nejsou nový, tak o co jde? - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Tři piči nejsou pankáči, Pravák Upu nejsou pravičáci, Nový hrábě dávno nejsou nový, tak o co jde?


Placzkowski


Demagogie některých lidí opravdu nezná mezí a posun v téhle oblasti ("problematické" názvy skupin a předsudky) za posledních deset let prostě nulový. V roce 1999 nám to samý dva dny před konáním akce (Fesťáku Zakažte dětem mošt) udělali zapšklí zahrádkáři. Úsměvným důvodem tehdy byl nález použitého kondomu v šuplíku na Moštárně po jedné Nezávislé diskotéce v roce 1994. Fesťák se tak musel přesunout na poslední chvíli do cukrovaru.
Ale zpět k akci. Proboha viděl vůbec někdo (majitel nebo provozák inkriminované putyky) ty lidi co Na Tarase měli v pátek hrát? Pokud Víťa Karásek a jeho "Kohorta mongoloidů" postpubertální hipíci typu Lukáše Trejbala a Pepy Podoláka, nebo jejich fanoušci rozmlátí jedinou židli, tak se dám k radikálním vegetariánům a vyhodím do vzduchu Řehákovo řeznictví v pátek dopoledne ve chvíli kdy přivezou mé oblíbené jitrnice. Co je to za blbost?
A jestli jde jen o jméno Třech pič? A všimli jste si, že na TV Nova existuje pořad s vysokou sledovaností v hlavním vysílacím čase, který se jmenuje Dementi? Jmenuje se Dementi, dělají ho dementi, sledují ho dementi. Tři piči nejsou piči, nýbrž….- extravagantní umělci jejichž cédéčkem straším u nás v baráku v nedělních dopolednech děti sousedů, které dělají při bedmintonu takový bordel, že předčí decibely ze svých nevinných hrdélek i nejstrašnější píseň Pič. A srovnávat pohrobka Oliverovy dálky Práva pupku se svou poetikou říkající mi asi tolik jako orchestr Karla Vlacha, nebo Nový hrábě, které jsem poprvé zaregistroval již někdy v roce 94´ s „mladými výtržníky“ pořádajícími své akce U Huličků, je opravdu silné kafe. Jo, mimochodem, pane majiteli a pane provozní Tarasy – zajděte se někdy k těm Huličkům podívat – vystupuje tam často skupina s taky zavádějícím názvem MIZANTROP. Nebo jste tam již byli? Jejich skladba s názvem Policejní terror vás zjevně inspirovala.
Kdybychom byli v Sorry, dostali by jste ode mě Kyselou prdel. Kdybychom byli v Reflexu, dal bych vám Never more. Ale jelikož jsme na Nymburk.netu, tak jenom finsky podotýkám – Haistta vittu!

PS: Moje modrobílé svědomí mi nedá neopravit chybičku ve Wethešově článku – Tři piči = finsky „Kolme vittua“

(Nymburk, 27. 6. 2005, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2005
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-1120