WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Od skupiny Hybrid Zona k Zákazu Dětem (část čtvrtá a poslední) - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Od skupiny Hybrid Zona k Zákazu Dětem (část čtvrtá a poslední)


Placzkowski


Po koncertě na Miladě přestává skupina na chvíli účinkovat i zkoušet a to jednak z důvodu dlouhodobé nepřítomnosti bubeníka Vladimíra Ventila Petrova (zlákalo ho volání rodné bulharské domoviny) a jednak vinou přechodné částečné hluchoty Petra Kardana Pištěka. Tato "chvíle" se však protáhne skoro na čtvrt roku a pomalu se zdá, že skupině Zákaz Dětem zvoní hrana. Je to způsobeno jednak nedostatkem inspirace, nechutí členů skupiny zkoušet, částečnou absencí zkušebny, ale paradoxně i originalitou skupiny, kdy se nevyhraněnost prezentovaného stylu stává přítěží, díky níž se tápající členové nedokážou shodnout na tom co, a jaký styl se bude dále hrát. Krize je však ke konci února 1999 překonána díky dlouholetým spojencům skupiny - pivu a marihuaně a skupina se pouští do nahrávání v pořadí již druhé demokazety v poděbradském RC ROCKLE (28.2.1999). Na demokazetě s názvem "Postupný přechod k reprodukované hudbě"- DEMO 99 je zachyceno celkem 5 nových (Poslední zvuky člověka před tichou válkou, Čekání na děti zvěrokruhu, Mozky, HC Fly, Dál jen dál) a tři staré písně z první demokazety Žlutej Bagr (Oheň, Probuzení, Špatná víra). Zvukovou úroveň nahrávky řídil dlouholetý přítel a bývalý člen Zákazu Dětem zvukový mistr Lukáš "Pilous" Pilař.
Další výraznou vzpruhou, která postavila skupinu na nohy byl příslib účasti na kompilačním CD nymburských a poděbradských hudebních těles organizovaného poděbradskou MP AGENCY.

Další akcí do které se Zákaz Dětem pouští je organizování hudebního festivalu s názvem "Zakažte Dětem Mošt", který se má
konat 19.3.1999 na Moštárně v Nymburce a na nějž je přizváno 11 hudebních skupin z celé republiky. Akce se však díky "zapšklým" zahrádkářům, kteří týden před plánovaným uskutečněním odhalili, že zamýšlená akce není přehlídkou dechovkových kapel, na poslední chvíli přesouvá do závodní jídelny tehdy již napolo zbouraného cukrovaru. Tam se také festival 19.3.1999 koná. Zúčastnilo se ho na silně stísněné prostory neuvěřitelných 250 lidí. O fenomenálním úspěchu této akce se zmiňuje týdeník Nymbursko z 24.3.1999.

Během dubna 1999 přichází do skupiny nový člen - trumpetista Michal "Komár" Brabec. Nutno říci, že trubka - v té době v rockové muzice dosti neobvyklý nástroj dodala specifické hudbě Zákazu Dětem zcela novou dimenzi.
15.5.1999 vystupuje Zákaz Dětem na festivalu "Pacient Párty 4.", který se koná v Pískové Lhotě u Mladé Boleslavi. Poprvé se zde na pódiu objevuje trumpetista Michal Brabec a nutno říci, že kapela zaznamenává slušný úspěch u valné části především death metalového publika. Na tomto koncertě poprvé zazní dvě nové písně - Příběh o dvou sluncích a Pozitivní.


22.5.1999 křtí Zákaz Dětem svou v pořadí druhou demokazetu s názvem "Postupný přechod k reprodukované hudbě". Křest se koná v hostinci Na Žofíně jako hlavní hřeb rockového festivalu Žofín Rock Párty. "Kmotrem demonahrávky se stal majitel místního lokálu a rockový fanda Jiří Hyhlík" (týdeník Nymbursko - str.5, 26.5.1999). Na tomto festivalu vystoupily mimo Zákazu Dětem ještě skupiny Kpt. Piccard Blues Band, Zády, Fox Force Five a Oliverova Dálka. Díky pořádání tohoto festivalu se také skupina poprvé za svoji existenci dostává do konfliktu se státním aparátem - zpěvák skupiny Petr "Kardan" Pištěk a kytarista Pavel "Pláča" Plaček jsou přistiženi Městskou policií města Nymburk při lepení plakátů na tuto akci a je jim vyměřena pořádková pokuta ve výši 500 Kč (díky aktivní Romane!).

Další akcí, na které Zákaz Dětem vystupuje, je hudební festival na letním parketě v Kněžicích u Městce Králové (4.6.1999). Jelikož se jedná o festival metalový, nesklízí Zákaz Dětem poprvé za dobu své existence absolutně žádný úspěch. Jeden z pořadatelů, když uslyšel famózní zvuk trubky nového člena skupiny Michala Brabce, dokonce podotkl, že by Zákaz Dětem měl hrát raději na funusech (tedy pohřbech).
19.6.1999 se skupina Zákaz Dětem účastní minifestivalu ve Dvorcích u Lysé nad Labem. Zákaz Dětem zde vystupuje pouze s jednou kytarou, protože druhý kytarista Pavel "Pláča" Plaček je v té době zaneprázdněn hlídáním dětí na školním výletě jedné pražské základní školy. Nicméně i tak sklízí skupina zasloužený úspěch u valné většiny z cca 30ti přítomných návštěvníků.
Další plánovanou akcí měla být hudební produkce skupiny na filmovém festivalu v Krakovanech u Kolína ve dnech 25-27.6.1999. I když skupina Zákaz Dětem z důvodů nedostatečného technického zajištění na této akci nevydala ani tón, přesto se stala pro všechny přítomné legendou - alkoholové excesy jejích členů jí zajistili nesmrtelnou popularitu. Na této akci se také odehrál přátelský zápas ve fotbale mezi členy Zákazu Dětem a skupinou T.H.C., který skončil remízou 4:4. Přesto měl však Zákaz Dětem po celou dobu konání zápasu navrch - jak psychicky, tak fyzicky a nezdolná odvaha a technická dokonalost jeho členů doháněly k zoufalství hardcoreového protivníka.

V průběhu letních prázdnin v roce 1999 bylo naplánováno několik hudebních produkcí, avšak žádná z nich se nekonala. A tak se skupina vrací na koncertní pódia až 11. září 1999 pražským koncertem na hard-coreovém festivalu pro Prahu 15 konaném v kulturním domě VARTA v Horních Měcholupech. I když Zákaz Dětem nehrál hardcore, čímž se od ostatních účastnících se kapel značně odlišoval, přesto skupina paradoxně zaznamenala největší úspěch - jediný člověk, který na celém festivalu tančil, se rozpohyboval na hitovku Zákazu Dětem s názvem "MOZKY".
24. září 1999 pořádá skupina akci s názvem "Rachot až za plot II", která se koná v hospodě Myslivna ve Veltrubech u Kolína. Akce se účastní veteráni hudební scény - Legion z Lysé nad Labem, Septical Harted z Velkého Oseka, T.H.C. ze Sadské a samozřejmě Zákaz Dětem.
V tuto dobu skupina zakládá hudební agenturu s názvem ZD AGENCY a pouští se do pořádání hudebních akcí. Největší akcí ZD Agency se stal hudební festival s názvem POLABSKÁ SKLIZEŇ (23.10.99) na který ZD Agency pozvala i celorepublikově známé skupiny WOHNOUT a BORON. Tento tah se ukázal jako velice šťastný a prozřetelný - na festival přišlo neuvěřitelných 520 platících a Dělnický Dům v Nymburce, kde se Polabská Sklizeň konala doslova praskal ve švech. O fenomenálním úspěchu této akce se zmiňoval týdeník Nymbursko, a Polabská Sklizeň byla vyhlášena nejúspěšnější rockovou akcí za rok 1999 na okrese Nymburk.

Rok 2000

Po Polabské Sklizni dochází v Zákazu Dětem ke krizi. Skupina definitivně přestává zkoušet. Poslední dvě zkoušky Zákazu Dětem se konají 10 a 13.1. 2000 v provizorní zkušebně u trumpetisty Michala "Komára" Brabce. Rozlučkový koncert se koná 22.1.2000 v nymburském Kulturním domě, kde skupina Zákaz Dětem vystupuje jako předkapela známých punkových skupin Plexis a N.V.Ú.
Kruh se uzavírá - punkem to začalo, punkem to končí...


Seznam všech písní Zákazu Dětem podle vzniku:

Kladivo - Pláča, Pilous/ F.Gellner, Kardan
Ježek - Ventil/ Kardan
Fuj Brouk - Pláča/ Pláča, Kardan
Bedřich - Karel/ Karel, Kardan
Nymburské Zátiší - Pláča, Ventil/ Kardan
Slavíci ze Žofína - H. Aufray/ Kardan
Odešel Navždy – nikdo? / Kardan
Probuzení - Vojta, Pilous/ Kardan
Špatná Víra - Ventil,Vojta/Nymburská lůza
Ano Či Ne - Pláča/ Kardan
Kladivo (remix) - Pláča, Pilous
Oheň (remix) - Pláča, Pilous
Oheň - Pilous, Karel/ Kardan
Žlutej Bagr - Pláča/ Kardan
Nymburská Lůza- Kostra/ Kardan
Normální Je Nekouřit - Pláča/Kardan
Údolí – nikdo? / Kardan
Tiba - Kostra/ Kardan
Čekání Na Děti Zvěrokruhu - Kardan, Kostra/ Kardan
Zákon Reality Podle Článku 27 Odstavce 6 Dole - Kardan, Kostra/ Kardan
Tma, Sen a Slunce - Pláča/Ventil
Mozky - Ventil/ Kardan
Krtek a Opice - Kostra, Pilous/ Kostra, Kardan
Poslední Zvuky Člověka Před Tichou Válkou - Kostra/ Kardan
Dál Jen Dál - Kostra/ Kardan
Moucha (HC Fly) - Kostra/ Kostra
Pozitivní - Ventil/ Kardan
Příběh o Dvou Sluncích - Mařena/ Kardan
Vyšší Frekvence Ticha- Komár, Mařena/ Kardan, Komár

Seznam kapel se kterými Zákaz Dětem koncertoval:

Travestie (Nymburk)
Rádio 95 (Lysá nad Labem)
Triquetrum (Nymburk)
Oliverova dálka (Nymburk)
Solar trip (Nymburk)
Dekl (Nymburk)
Spwasssh (Čelákovice)
EX 05 (Benátky n/J)
Legion (Lysá nad Labem)
Uniques (Chrudim)
Douvembleyd (Lysá nad Labem)
HRM (Praha)
Entire gain (Kolín)
Nový hrábě (Křinec)
Flátus (Sadská)
T.H.C. (Nymburk)
Blizard (Nymburk)
Pant (Nymburk)
Z ničeho nic (Poděbrady)
Za vodou (Poděbrady)
Tomáš Březina Band (Nymburk)
Tesla (Nymburk)
Ležák band (Nymburk)
Los Panchos (Praha)
Rowdies (Kolín)
Virgin (Hradec Králové)
Michael Jackson revival (Nymburk)
Percodan (Nymburk)
Totální nasazení (Slaný)
Peripherie (Praha)
Imagination (Nymburk)
Lust´n´pain (Nymburk)
Perry-scopp (Nymburk)
Projectille (Nymburk)
Sewage (Praha)
Lucerna (Lysá nad Labem)
Septical Hartred (Velký Osek)
Chaos (Nymburk)
Red Pinguin (Nymburk)
Zasucha (Český Brod)
Basslake (Brandýs nad Labem)
Popped-Eye (Turnov)
Next Year Summer (Turnov)
Veselá Tráva (Stará Boleslav)
Mama Tea (Poděbrady)
Natal (Stará Boleslav)
Punk´s Pub (Stará Boleslav)
GB 313 Band (Cvrkot) (Čelákovice)
Tříštivá fraktura (Stará Boleslav)
New Facility (Brandýs nad Labem)
Knock (Brandýs nad Labem)
Zoofils (?)
Apeiron (?)
Promigy (Český Brod)
Divokej Bill (Úvaly)
Medvěd 009 (Úvaly)
MS Brutwan (Hodonín)
Bomn (Český Brod)
Gipsy terne čave (?)
Dovrbyne (Černožice n/L)
N.N.Z. (Neratovice)
Anestezia (?)
Vlnolam (Lysá nad Labem)
Osteo Sarkom (Bílina)
Government of Pansies (Morašice)
Circus Praha (Praha)
Etienne (podkrkonoší)
Phil Shöenfeld & Southern cross (Praha)
Tony Ducháček a Garage (Praha)
Krausberry (Praha)
Vltava (Praha)
Daniel´s Motors (Mladá Boleslav)
La Vivat (Praha)
Sauron (Praha)
Gloom (Praha)
Survival (Praha)
VP Band (Mrtvý štěně) (Sadská)
Visací Zámek (Praha)
Sociální teror (Praha)
Katastrofa (Praha)
Dezinfekce (Praha)
H.D.P. (Praha)
Nákaza 17154 (Praha)
Mortuary of lies (Praha)
Sranci Jehovovi (Praha)
Plán (b) (Praha)
PWQ (Praha)
Status Praesent (Praha)
Frank and Friends (Poděbrady)
Sine Nomen (Poděbrady)
Létající Čestmír (Plzeň)
Aggressive Tyrans (?)
Twisted Truth (?)
Ahumado Granujo (?)
The T.V.Ž (?)
Eviscerated Offspring (?)
Gonorrhoea (?)
The Push (?)
Vykousnutý řitní svěrač (?)
Kpt. Piccard blues band (Brandýs nad Labem)
Fox force five (Poděbrady)
Zády (Poděbrady)
Jodonal (Městec Králové)
Debil Heads (?)
Liguére (?)
Bullshit (Praha)
Ven! (Praha)
Bodyparts (Praha)
Toxic People (Praha)
Plexis (Praha)
N.V.Ú (Hradec Králové)

Seznam koncertů Zákazu Dětem:


1996
15.11.1996 - První koncert ve foyer Kulturního domu v Nymburce
27.12.1996 - Akce Rachot až za plot v Kamenném Zboží u Nymburka

1997
22.3.1997 - Rock sejšn č.3
16.8.1997 - Rock sejšn č.5
23.8.1997 - Rockový večer u Zeleného stromu v Lysé nad Labem
20.9.1997 - Multimediální akce SECY OPEN 97´v Křinci
20.10.1997 - Talent 97´
29.11.1997 - Rock sejšn č.6
16.12.1997 - Rockový večer v kavárně Kulturního Domu v Nymburce

1998
1.2.1998 - Rock Ring v kavárně Kulturního domu v Nymburce
13.2.1998 - Rock Storm č.1 u Zeleného stromu v Lysé nad Labem
3.4.1998 - 1. jarní pařba ve Vrbové Lhotě u Poděbrad
11.4.1998 - Koncert v KD Labín ve Staré Boleslavi
23.5.1998 - Repelent party na jezeře Probošťák u Staré Boleslavi
6.6.1998 - Festival ROK OD ROCKU 98´ v Českém Brodě
12.6.1998 - Koncert v RC ROCKLE v Poděbradech
20.6.1998 - Rock sejšn č.8
27.6.1998 - Cool Legion night u Zeleného stromu v Lysé nad Labem
18.7.1998 - HU FEST Poděbrady 1998
22.8.1998 - Koncert v RC ROCKLE v Poděbradech
19.9.1998 - Repelent party no.2 ve Staré Boleslavi
10.10.1998 - Rock Sejšn č.9
17.10.1998 - Koncert k uctění památky J. Hrubého na Žofíně v Nymburce
13.11.1998 - Koncert skupiny Visací Zámek v Dělnickém domě v Nymburce
12.12.1998 - Koncert v RC Rockle v Poděbradech
19.12.1998 - Benefiční koncert na podporu časopisu A-Kontra na squatě Milada v Praze-Tróji

1999
19.3.1999 - Festival "Zakažte Dětem Mošt" v Nymburce
15.5.1999 - Pacient Párty 4. v Pískové Lhotě u Mladé Boleslavi
22.5.1999 - Žofín Rock Párty v Nymburce na Žofíně
4.6.1999 - Kněžické Rockové Léto
19.6.1999 - Koncert na rockovém festivalu ve Dvorcích u Lysé n/L.
11.9.1999 - Dny PRAHY 15, Kulturní dům VARTA, hardcoreový festival
24.9.1999 - Rachot až za plot II, Veltruby u Kolína

2000
22.1.2000 - Poslední koncert Zákazu Dětem v Kulturním domě v NymburceDůležité mezníky týkající se skupiny Zákaz Dětem:


srpen 1996 - Pavel "Pláča" Plaček a Petr "Kardan" Pištěk se setkávají na beach volejbalu na jezeře v Sadské u Nymburka

září 1996 - V Nymburce v hospodě Na Žofíně je založena hudební skupina se jménem Zákaz Dětem

listopad 1996 - První koncert Zákazu Dětem ve foyer Kulturního domu Nymburk

červenec 1997 - Do skupiny přichází Lukáš "Pilous" Pilař

srpen 1997 - Zákaz Dětem prezentuje svoji první magickou show na Rocksejšnu č.5

říjen 1997 - Útok členů skupiny Zákaz Dětem na rekreační objekt TIBA

prosinec 1997 - Zákaz Dětem vydává svoji první demokazetu s názvem Žlutej Bagr

duben 1998 – Zákaz Dětem vydělává muzikou svoje první peníze

květen 1998 - První Open air festival Zákazu Dětem

červen 1998 - Prodáno 100 kusů demokazety Žlutej Bagr

srpen 1998 - V hostinci Na Žofíně umístěna na čestném místě fotografie Zákazu Dětem

říjen 1998 - Ze skupiny odchází Lukáš "Pilous” Pilař

prosinec 1998 - První samostatný koncert Zákazu Dětem
- První koncert v Praze

březen 1999 - Zákaz Dětem začíná pořádat rockové akce

duben 1999 - Do skupiny přichází trumpetista Michal Brabec

květen 1999 – Zákaz Dětem vydává svou druhou oficiální demokazetu s názvem "Postupný přechod k reprodukované hudbě"

září 1999 - Založena hudební agentura Petra Pištěka a skupiny Zákaz Dětem s názvem ZD AGENCY

leden 2000 - Poslední oficiální koncert Zákazu Dětem v nymburském Kulturním domě


Některé texty písní skupiny Zákaz Dětem:


OHEŇ (1997)

Co se děje? Je to hrůza.
Pane bože. Pozor blíží se sem oheň!

Plameny stoupají do výšky.
Plameny stoupají až k nebesům.
Bacha na ně.
Je to zkáza.
Pozor blíží se sem!

Oheň
Blíží, blíží se sem oheň.
blíží, blíží se sem.

Domy hoří, lidi také,
stromy hoří, lidi také,
sem sám.

Všude kouř, samej dým,
mrtvý těla,
mrtvý těla tady vládnou.

Domy hoří, lidi také,
muži hoří, ženy také,
sem sám.
ŽLUTEJ BAGR (1997)

RF: Chtěl jsem koupit,
chtěl jsem koupit,
žlutej bagr sám.

Víš, chtěl jsem koupit,
něco pro tvůj stín,
řek jsem, za tvou lásku,
žlutej bagr ti chci dát.

RF

Víš pane bože,
dej mi dvaceťák.
Víš chci jen málo,
žlutou lžíci pro mladou,
proč bych hledal kolem,
když tě mám furt nad hlavou.

RF

TIBA (1997)

Říkám ne....

Jó já vím, že sem to já
Jó já vím, že sem to já
Jó já vím, že sem to já
Jó já vím, že sem to já

Vím, nevím co udělám,
vím, nevím bordel dělám
vím, nevím bordel dělám

Podej židli, zatop v kamnech,
zasraný závěsy,
hoď je do potoka,
hned vedle rádia,
který je zničený na padrť,
ty vole, rozkopej to zábradlí,
sundej ty vobrazy jó

Bubeník se blíží, demoluje nábytek
Bubeník se blíží, demoluje nábytek

Jó já vím, že sem to já,
Tiba je odsouzená

Podej židli, zatop v kamnech,
zasraný závěsy,
hoď je do potoka,
hned vedle rádia,
který je zničený na padrť,
ty vole, rozkopej to zábradlí,
sundej ty vobrazy jó


NYMBURSKÁ LůZA (1997)

Tam v středních Čechách,
něco tam je,
říká, že Nymburská lůza žije,
pane bože, děkuj za ně,
je to to nejlepší co v zemi je.

Víš oni tam jsou,
jen se smějou,
říkají byli jsme kamarádi,
teď už jsme víc, vždy bez hranic,
nechceme žíti tu s nenávistí.

Nymburk je slavný,
že má bratry,
kteří ho milují víc než Čechy,
milujou svět, aniž bys řek,
kdekdo by zaútočil na ně hned.

A všude je klid,
zase jen sníh,
Nymburská lůza razí si mír,
je jich deset, říkaj že svět,
ó pane starosto miluj je hned.


ČEKÁNÍ NA DĚTI ZVĚROKRUHU (1998)

Chodíme tu kolem země naděje,
snažíme se shodit pevný okovy,
nevěříme tomu, že se střetneme,
vyprávíme lidem nic se neděje.

RF: Čekání na děti zvěrokruhu,
čekání, děti jdou za svobodou,
čekání na děti zvěrokruhu,
čekání, děti jsou na obzoru.

Když vidí ty lidi, jak jsou ohavný,
mlčím, chodím dál, mě to zůstane,
chodíme, chodíme, chodíme po laně,
říkám si už ne, já chci být dítě.

RF

Chodíme tu kolem země naděje,
snažíme se prodat dětský úsměvy,
chodíme, chodíme, chodíme po laně,
říkám si už ne, je to jen dítě.

RF


POSLEDNÍ ZVUKY ČLOVĚKA PŘED TICHOU VÁLKOU (1998)

Strach otvírá sen,
víš zapomněl jsem,
stál opodál,
říkal, usínal

Déšť ztrácí kapky,
zvuk prolíná se,
smrt ztrácí kosu,
nezaváhej projistotu.

RF: Víš já usínám,
víš já usínám, zvuky tu jsou dál,
zvuky tu jsou, neodpovídaj.

Svět hledá záři,
hmat rozhoduje,
pláč připomíná,
vzdech mrtvé ovce.

Strach vládne světu,
déšť páchá zločin,
zvuk ten jen zůstal,
následuje sebedestrukce.

RF:


KRTEK A OPICE (1998)

Tváře v ohni mám, ruce studený,
v hlavě kolotoč, v uších zvonění,
oči zkalený, už nic nevnímám,
ležím na zemi, víčka zavírám.

Po hodině vstávám, nevím kde to jsem,
v hlavě exploze, myšlenky mě sráží na zem,
ruce se mi třesou, nevím co s tím,
a tak znovu do komatu rychle letím.

RF: Vstávám s explozí,
strach se navrátí,
ztrácím doufání,
v temno havraní.

Tma je šílená,
alkáč podpírá,
zůstávám jen sám,
v těch svých představách.

BRIDGE: Ó alkohol, ten mě zabíjí
dýchám divný splodiny, fuj,
ó tahle noc přináší jen nevinnost,
stárnou lidi, stárnu já, alkáč zůstává.

Vidím plno havranů,
zobáky maj dokořán,
když se zase probouzím,
v hlavě mám jak po boji.


H.C.FLY (1999)

Flying between trees and grass
It´s only for little flyes
so I don´t know what to do
maybe I try flying too

Flying is so interesting
I think it is best thing
you can see everything
never be on the same thing

Free as a fly...

You don´t understand what I said
you think that I´m going mad
Sitting on a pease of meat
thinking about pease of shit

So when you let me do my dream
you can have then everything

RF: I am fly-little fly
I wanna be big fly
when Iĺl eat some big shit
(smoke some good shit)
Iĺl be big green fly
Iam fly-little fly
I wanna be hard core fly
Rozhovor pro časopis SYNDROM se skupinou Zákaz Dětem konaný 17.12.1997 v Nymburce v hospodě na Žofíně. Otázky vymyslel a pokládal redaktor Martin "Voko" Janiš.

Rozhovor nebyl nikdy zveřejněn pro svou nízkou kulturně - ideologickou úroveň (pozn. autora)

1. Nedávno jste nahráli demo, jak ho hodnotíte ?
Kostra: Nevim, ale asi v pohodě, co lepšího bys po nás chtěl ?
Ventil: Byl to porod, těžkej,dlouhej a krvavej, ale docela to jde .
Pláča: Na to, že to vlastně jsou písničky ze živáku to jde. Si myslim
Kardan: Na naše možnosti dóst slušný.(optimista-red)
Pilous: Ještě jsem to pořádně neslyšel, ale to co jsem slyšel musím ohodnotit jako dóst slušný.

2. Demo se jmenuje Žlutej Bagr, proč ?
Ko: Já nevim, nikdo mi to nevysvětlil, ale vim, že jsme nejdřív vymysleli název a pak až to ostatní
V: Protože bagr
Pl: To je kvůli Ventilovi,von je totiž úplně ujetej na bagrech
Ka: Úlet né ?
Pi: Protoč

3. Hráli jste 4 , co vás přimělo vzít Kostru ?
Ko: No comment
V: Všechno !!
Pl: Kostra byl nejdřív producent,ale pak se to ňák zvrhlo.
Ka: Ani nevim, ale potřebovali jsme pořádnýho magora v kapele.
Pi: Já myslim, že Kostra je takovej tahoun, umí za to vzít a to byl asi ten důvod

4. S pravdou ven, kdo nejvíc chlastá, kolik a co ?
Ko: Já myslim,že všichni,všechno a hodně (smích - red)
V: Fšichni, hodně, fšechno
Pl: Nó, já si myslim, že největší prase je Kardan, ale jinak dokážem zakalit pořádně všichni, viz. TIBA
Ka: Každej je mistrem ve svý váhový kategorii
Pi: No právě že Kostra

5. Jakej konzik u nás byl podle vás hustej ?
Ko: Křest dema v kavárně ( moc si toho nepamatuji - KOS)
V: U Zelenýho stromu v Lysý
Pl: Hustej byl "Rachot až za plot" loni v Kameňáku, to jsem ani nevěděl kolik má kajtra strun
Ka: V Kameňáku flaška gina,to byla pohoda, všichni na sračky.
Pi: Určitě jeden z koncertů ZD, to bejvá vždycky pořádně hustý.

6. Máte zvláštní přezdívky: Ventil, Kostra,Kardan. Kdo to vymyslel ?
Ko: To mám od prváku od spolužáků ( prej propadlej hrudník)
V: Za to může Spíla
Pl: Tak mi říkaj všichni snad už od mateřský školky
Ka: Ani nevim, asi příroda - svině
Pi: Jestli Pláčovi někdo říká Ventil, Kostra nebo Kardan, to nevim, ale ... a vůbec

7. Vzkažte něco lidem !
Ko: Buďte v pohodě, chlastejte, hulte, poslouchejte a hlavně nezapomeňte že ve středu a v sobotu je zástrčkovej den
V: hmmmmmm...............
Pl: Kupte si medvídka mývala a ubalte si pořádný brko
Ka: A co? Ať si 5 krát týdně honěj tyče a poslouchaj ZD
Pi: Chcípněte !!!!!...... a nebo ne ?

8. Obligátně, co SK8 & SNB ?
Ko: Je to nářez
V: Já radši In-Line, ale jinak hustá pohoda
Pl: V létě jsem chodil za staďák, byl to nářez. Nymburský skateři jsou v pohodě. Nesnáším ty kinderskatery. Jestli tím SNB myslíte Sbor Národní Bezpečnosti, tak to byla v minulosti taková nepopulární organizace.
Ka: Jó Voko je dobrej a taky SK8 z Nymburka
Pi: Co je to obligátně ?


9. Na MTV se objeví Váš klip pokuď někdo vojede produkčního, kdo to bude ?
Ko: Kardan nebo Kraken, protože mají styky
V: Kostra , má státnici z angličtiny
Pl: Asi Kardan, on má s těma lidma z hudební branže už zkušenosti, viď Bacile…
Ka: Styky mám ale ne pohlavní ( možná s Krakenem), ale na MTV jsou dobrý roštěnky.
Pi: Já ?!

10. Jste známí svojí show, hodláte v tom pokračovat?
Ko: Rozhodně, budem to spojovat s divadlem.
V: GRCH
Pl: No jistě
Ka: Až bude víc času,tak tam hodíme i divadlo a tak ( uvidíme)
Pi: Jasněěěěěěěěěěěě

11. Roštěnky a vy , jak to jde ?
Ko: Teď v pohodě
V: ;-))))
Pl: Já jsem nesmělý, plachý člověk a u mě vítězí spíš pivo, z něj kapavku nechytnu
Ka: Čekám na fanynky,"třeba" se nějaký "svini" budu líbit ( už se stalo - pozn. red)
Pi: Já tomu nerozumim

12. Jakou music posloucháte v soukromí ?
Ko: Všechno od Sepultury přes elektro až po haus a etniku , kromě disco
V: Od Beatles přes instrumentál až k electro-core, acid jazz atd.... (kromě disco )
Pl: Mám hodně široký záběr od Armstronga, Jamese Browna přes Mirandu sex garden a Noir Desir až po Pro-pain
Ka: Všechnu pohodu kromě hausu a techna, jinak Doors, Offspring a tak
Pi: Jedině dobrou !!!!

13. Zařaďte se do škatulky !
Ko: To nejde
V: Slap punk harmony holocaust
Pl: One, two, three, four, echo debil akord band
Ka: Bordel , chaos, ZD
Pi: ...... a jak je ten váš ptáček asi velký ?

14. Hele, jak je to s tím mrtvým dítětem ?
Ko: To ví jenom Kardan, asi je to pedofilní nekrofil
V: Je zakopaný v lese
Pl: Asi před rokem mi umřela dvouletá sestřenka, tak jsme ji s Ventilem zakopali v lese
Ka: Malý děti hrozně smrděj, proto děti, jinak je to taková show
Pi: Jsou to všechno Kardanovy nemanželský děti. R.I.P.

15. Náhodou Vás neserem có ?
Ko: Ani né, ale ty (Holis) mě pěkně sereš svejma prudama, hajzle jeden vyhulenej (smích - red)
V: Asi né
Pl: Neser text
Ka: Ne fakt,jste v pohodě, jste boží a skvělej nápad, pokračujte vy volové
Pi: Určitě ano. Ale všechno,co jsem tady řek nesmí být použito proti mě, protože mě tady Pláča před chvíli zhulil.
Hahahahaha(23. 2. 2003, 4:45)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2003
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-43