WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Dostaveníčko s Williamem Shakespearem v Hálkově divadle - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Dostaveníčko s Williamem Shakespearem v Hálkově divadle


Aleš MisařShakespeare ve svých Sonetech neříkal nic nového, jeho výjimečnost spočívá v tom, jak to řekl, tvrdí Martin Hilský, uznávaný odborník na klasika anglické literatury a zároveň nejvydávanější překladatel jeho děl v posledních letech.
Sonety nám připomínají, že nebyl pouze autor her, ale také brilantní básník. Přesvědčit se o tom může i nymburské publikum. Stačí v úterý 20. dubna v 19.00 hod. zajít do kavárny Městského divadla Nymburk. Ochutnávku z celkem 154 sonetů pro nymburské publikum vám naservíruje řada účinkujících, většinou herecky spjatých s divadlem. Autorem scénáře je pro účely tohoto pořadu sestavená tvůrčí skupina Amálky Votrubové, Pavla Douděry a Aleše Misaře. Společně s nimi vám vybrané sonety představí Miky Mejstřík, Věra Dittrichová, Tomáš Fürbacher, Milan Hanuš a Dan Plachý.

Nemíníme uvést čistě jen přehlídku recitátorů; v koncepci se chystáme užít různé osvěžovače, sonety kupříkladu budou „rozpohybované“ a bude je provázet i hudební složka, renesanční kytara Jiřího Chvojky st., protože na kavárně lze setřít rozdíl mezi hledištěm a jevištěm, tudíž divák lehko vtažen do děje. Tato vymoženost komorní scény ocení ještě víc, až mezi nás zavítá jeden neočekávaný a velmi vzácný host.

Nechte se tedy překvapit a využijte na dubnový večer možnosti dostaveníčka s klasikem. I na divácké podpoře záleží, zda vám v budoucnosti zprostředkujeme více takových setkání s génii.Aleš MisařDostaveníčko s klasikem

Dostaveníčko s klasikem

foto: Hálkovo městské divadlo
(přidal uživatel Wethes)

(3. 4. 2010, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2010
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-2729