WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Editorial - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Editorial


klokanek


Nymburk.net se po pět let snažil být místem setkávání a komunikace. Rozvířit mrtvou hladinu městečka, kde se zastavil čas. Dneska slaví svůj pohřeb. Slaví, protože nekončíme.
Parte Nymburk.net

Parte Nymburk.net (zvětšit)

Je to snad typický příklad nymburské povahy. Nikoliv spolupráce na jednom projektu, sdílení a vytváření společných věcí, ale vytváření mnoha různých webů, každý ten svůj, s ambicí ne menší, než pokrývat všechno kulturní a společenské dění. Dneska jsem procházel odkazy na naší titulní stránce a dobrá polovina z nich mezi tím vyhnila. Nymburk.net se snažil být otevřený do vvšech stran, spolupracovat, hledat přispěvatele, vtahovat. A být nezávislí, kritičtí a ostří.
O adresu, neboli doménu jsme přišli částečně svojí nedbalostí, částečně chaosem. Firmu, u které byla doména registrovaná, koupila jiná firma, která nám jaksi zapomněla poslat fakturu. Když jsme se dostali do jakéhosi registru neplatičů, snažil jsem se zjistit, u koho jsme vlastně registrovaní. A posílali mně od čerta k ďáblu. Naprogramoval jsem tedy robota, který každých pár minut zkontroloval doménový záznam a jakmile by byla doména uvolněna k nové registraci, dal by nám vědět. Robot doménových spekulantů byl ale rychlejší a dostali jsme nabídku k dražbě. S minimální cenou dost nepřijatelnou.
Tak tedy stěhujeme se! Otevíráme své brány na nové hrabalovské adrese HlucnaSamota.net. Zapište si do bukmárků, řekněte kamarádům, přepošlete mailem.
Já i Picard, coby zakladatelé serveru jsme poslední dva roky dost vytíženi, já FAMU, Picard lékařskou fakultou, otěže serveru nadšeně převzal náš někdejší nejvěrnější čtenář Wethes. Ale principy jsou stejný. Cokoliv se vám nebude zdát, napište nám. Do debaty, nebo na redakční mail redakce (zavináč) hlucnasamota (tečka) net. Napište o tom, co vás pálí. Napiště o tom, z čeho máte radost. Přidejte pozvánku na akci, kterou pořádáte. Po jednoduché registraci získáte možnost zadávat články, pozvánky i odkazy přímo do našeho redakčního systému. Server tvoří nejen redakce ale i čtenáři, kteří se na internetu můžou redakcí snadno stát... Stále hledáme další kmenové autory, které by bavilo sledovat konkrétní oblast. Kriticky, nezávisle, s názorem. Ekologii, politiku, architekturu, stav občanské společnosti.

Z ochozu filmových studií z třicátých let v Půně v Indii opravuju poslední věci, které po přesunu přestaly fungovat. Program kina, Nymburský hudební archív, všechno by mělo pracovat. Kdyby ne, pište!
Tak díky za podporu, stovky reakcí v diskusích, a těšte se na nové logo i grafický háv...
(Půna, Indie, 10. 3. 2007, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2007
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-1898