WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Debata k článku "Kus pravdy o městě pohádek: Rozhovor s městským architektem"


Hrůza
anonymní uživatel, 15 . 9 . 2004, 3:19
Stavby na kterých se podílí pan architekt Matyaš jsou trestuhodné.Za to co v Nymburce páchá by ho měli zlinčovat...)

Vyhodit? Natřít ho? Zastavil se čas i rozum!
anonymní uživatel, 2 . 9 . 2003, 1:43
Já mám názor na to takový, že ať si pan architekt řeší svoje komplexy někde jinde ( v jiným městě) a 1) nenatírá nám všechno na zeleno a fialovovo = humus (jsi jak Eva Hrubá v tomhle, to neznáš i jiný a lepší barvy?) 2) ty střechy.. jak to slušně říct.. no nic....asi si dával pan architekt na plány já nevím, třeba hrnek kafe a ono mu z tohoněco vyšlo... a PROBOHA!!!!! MARZSO!!! Hlavně, ať nedělá v nějaký dohledný době Nároďák!!!! Zmršil by to stejně, jako zmršil divadlo!

anonymní uživatel, 28 . 6 . 2003, 10:44
Ani jsem si nevšimnul že ty střechy na těch barákách jsou kulatý... Z úrovně chodníku na ten skvost nejni tak vidět, ale ta lávka má tu barvu hnusnou... Tirres

je to všechno moc krásný
marzsa, 31 . 3 . 2003, 7:05
Nechci nijak pana architekta urazet, ani jeho vzdelani(navic kdyz chci na skolu, kde studoval), ani praci atd., ale po precteni rozhovoru se mi otevirala kudla v kapse a uz jsem pochopila proc "novy" Nymburk vypada tak jak vypada.Typicky styl kulatych strech- mam nekolik znamych architektu z Prahy a docela jsem se bavila, kdyz budouci architekty varovali pred temito hruzami na okraji Prahy. Mozna by to chtelo nejdriv zvazit jaky budovy jsou kolem a jestli se to tam hodi. Dalsi veci, ktera mi je v trnem v oku- je ta hrozna, neprirozena, jedovata tyrkysova barva.Chodim si do ZŠ Komenského jenom kupovat svacinu a na telocik, ale je to hrozny- vsude je sama zelena. Navic je cely den v te skole i na chodbe stin-takze pusobi hrozne depresivne, coz ve skole zrovna je prece idealni...Fakt nechapu co ho tahne k teto barve. Navic ty dlazdice-po kterych se strasne spatne chodi- to je taky vyborna vec......Vypada to jako kdyby skola byla nejakym ustavem, vypada to tam jako v nejakem vezeni...Další věc- nová lávka. No nejenze to trvalo strasne dlouho, ale ted pry ty prkna nejsou poradne spojeny, jen na krajich a to je cele- no podivejte se sami....Hmmmm a ta barva- pokud si dobre vzpominam pan architekt rikal neco o te uzasne tyrkysove a copak tam dela ta skvela hodici se ruzovocervena....

Dalsi vec- nechci se michat do osobnich veci pana architekta, ale tak kdyz je clovek architekt, tak se ocekava, ze se asi bude zajimat o kulturu a vubec deni kolem- zvlast kdyz je tohle maly mesto a skoro nic se tu nedeje.Ze nymbursky gympl, zdravka atd. nemaji, kde poradat maturitni plesy a "narodak" si jen tak stoji a ladem chatra...hm no to nikoho nezajima.Kdyz je nekdo tvurci proc nenavrhne nejakou obnovu, zmenu sakra vzdyt mesto by na tom vydelalo- porad jen slysim o tom obrovskym prostoru, co tam je a jak by se dal vyuzit bla bla bla..., ale nikdo nic neudela a architektovi je to sumafuk. Dalsi veci, ktera me zarazila,ze pan architekt vubec nevi, ze treba takova Alena Mocová nebo Anička Vokřálová studují architekturu. Že tu jsou i jiný lidi, kteří studují a nebo studovali umění na vysoký škole a navíc , že tu máme docela hodně silnou nastupující generaci, která teď obsazuje vyhlášené střední uměleckoprůmyslové školy- Praha, Kolín, Jihlava atd. I když jako chápu, že ho asi mladí lidé nezajímají a on nemá čas na to zjišťovat horké novinky, který mladý Nymburák, co studuje.

Asi moc kritizuju. Asi se to někomu nebude líbit. Asi bych držet pusu, když tomu nerozumím. Jenže umění je pro všechny- a já tady bydlím a nechci ,aby to tady bylo ošklivý. Možná si myslíte, že to je jen můj názor, ale ne není- věte mi.Zkuste si mezi svým okolím udělat průzkum, jak se jim líbí tyrkysová škola nebo růžová "opravená" lávka-no a uděláte si představu sami.

Bylo by vážne fajn, kdyby se tady na serveru o takových vecech mluvilo, psalo a debatovalo, myslim, ze by bylo fajn, kdyby nas mestsky architekt vedel, jak se verejnosti libi jeho prace.

názor:
anonymní uživatel, 31 . 3 . 2003, 11:58
nová barva lávky se mi nelíbí. růžový slon se mi nelíbí. kulaté střechy jsou odporné. jaktože má jeden člověk takový vliv na tolik věcí, kterými lidé procházejí každý den?
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek