WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Debata k článku "Klicperovy divadelní dny"


anonymní uživatel, 30 . 4 . 2008, 7:49
Já jsem viděl ta představení tři - Věčně tvůj, Mrtvá nevěsta a Náměstíčko. Připojuji své stručné hodnocení :
Věčně tvůj - slaboučké, zcela neaktuální, rozvleklé a nudné, text by si zasloužil, když už ho chtěli teď uvádět, značně, ale opravdu značně proškrtat. Divím se, že v tom herci hráli s chutí, takže herecké výkony nebyly špatné, hlavní představitelka trpěla ovšem dosti podstatnou vadou výslovnosti, což hodně rušilo.
Vynikající byl výkon pána v krátké roli diplomata.
Celkově ovšem bylo toto představení z oněch tří nejslabší, a myslím si, že ceny posbíralo ze dvou důvodů : a) hrál ho domácí soubor
b) hrál před domácím obecenstvem, které mu vytvořilo kulisu, jež zřejmě ovlivnila i odbornou porotu

Mrtvá nevěsta - vynikající, bezesporu nejlepší inscenace, nabitá nápady a gagy, obecenstvem bohužel neoceněnými, a rovněž skvělými hereckými výkony, na tak mladý soubor až překvapivě vyzrálými (trochu slabší byl jen mladík, co hlásil počasí).Výborné pohybové ztvárnění i režijní vedení.
Proti inscenaci domácího souboru o 100% lepší.
Náměstíčko - prostě klasika v klasickém provedení, takže to mohlo na někoho působit staromódně, ale pro mě to bylo docela milé pohlazení po duši. Herci, především ti starší, byli sice zpočátku trošku nervózní, ale brzy z nich počáteční tréma spadla.Hluboký obdiv pak patřil souboru za to, kolik času a úsilí musel nepochybně přípravě této inscenace věnovat. Před takovými ochotníky je třeba v dnešním uspěchaném světě uctivě smeknout! A abych nezapomněl : moc se mi líbily písňové texty.
Nestranný pozorovatel

anonymní uživatel, 21 . 4 . 2008, 1:25
Viděla jsem pouze jedno představení .To vítězné. Bylo to fakt super představení a všichni učinkující byla skvělí. K mému velkému překvapení to ocenila i porota. Herecký výkon Gábiny Šimkové byl perfektní a líbil se mi i výkon jejích partnerů. Moc se mi líbila hudba.Myslím, že právem dostala cenu i režie. Prostě je to představení, které se povedlo.
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek