WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
tvorba - svobodná písmenka

ONAObětovala jsem JÍ měsíc svého mladého jiskrného života na počátku třetího tisíciletí. Měsíc celý - rozuměj - den i noc. Od svítání do svítání. Naučila jsem se kvůli NÍ ve chvilkách největšího zoufalství pít tu hnědavou tekutinu, kterou bych bez mléka nebo aspoň cukru, nepozřela ani na smrtelném loži. Kafe drželo mé unavené fyzické tělo na nohou a Zelený čaj zesvětloval mé černé myšlenky, když ne do růžova, tak alespoň do šeda. ONA byla hnacím motorem, vždy když jsem šla otevřít lednici, abych si už zase vzala něco k jídlu a vzápětí opět zjistila, že vlastně k vůli NÍ ani jíst nemůžu.


Poslední měsíc byla mým stínem všude tam, kam jsem se jen hnula. A já se proto radši už moc nehýbala, jelikož mě už nebavilo poslouchat otázky jak na tom s NÍ jsem a co pak, až JI konečne budu mít. Jako by se na okamažik stala mým prokletím i spásou. ONA byla důležitější než já a bez NÍ bych prý zas já nebyla nic. Ovšem já žiju a ONA je tu pro mě, a ne já pro NI. To jsem si neustále opakovala pokaždé, když jsem zapochybovala, že mi bude patřit. Poeticky vyjádřeno, říkala jsem si, že až JI získám, tak už navždy budeme spolu.

ONA mi ale také dala naději", že s NÍ se budu okolnímu povrchnímu světu jevit jako normální a inteligentní dívka. To je mi tedy výhra.

Takže nebudu to lidi dál rozmazávat! Buďte šťastní, a se mnou se veselte na její počest! Pijte na její zdraví! Uznávejte JI! Klantě se JÍ, jako já před tím, než jsem JI skutečně poznala. Než jsem JI uviděla a pocítila její chladnou ruku na svém srdci.

A víte co? Nakonec mě ještě rozesmála i rozplakala. Já totiž nad NÍ vyhrála. Byla jsem prostě lepší, dobře jsem taktizovala a předvedla JÍ bezchybný herecký výkon. A jak tak přemýšlím, vlastně teď, když už jsme spolu, mohla bych si JI vzít sebou do Prahy na FAMU nebo na DAMU. ONA mě naučila mimo jiné i přetvářce a donutila mě chovat se před ní sebevědomě.

Bude teď proto všude chodit se mnou a taky proto, že na NI (nikoliv na mě) všude čekají. To ONA (ne já) má kdekoliv otevřenou náruč. Ovšem jedno je jisté! Mám JI! Mám MATURITU!!!

PS: Je mi jasný, že v tom textu chybí určitě plno čárek. Komu to vadí, tak ať si představí, že je to doplňovačka a dopíše si je tam. Čau lidi!!!

(10. 6. 2002, 11:16)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 19311 párů očí.

Diskuse k článku

marzsa, 18 . 4 . 2003, 5:38
uz jsem to cetla pred strasne dlouhou dobou, ale byla to prijemny...clovek netusil co vlastne...
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek