WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Pohled Evy Hrubé na Magické zrcadlení - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Pohled Evy Hrubé na Magické zrcadlení


Eva HRUBÁJak pojmenovat nepojmenovatelné? Odrážíme se v zrcadlech, zrcadlíme se sami v sobě, vcházíme odrazem své duše do duší ostatních….
Zrcadlení duší

Zrcadlení …. Poetický a smysluplný název! Paráda! V Nymburce kolem M. Mejstříka je čarovný kruh mladých lidí, kteří chtějí vykouzlit v dnešním spěchu a chvatu, místečko – kde se lze zastavit. A tím je poezie, hudba, malování …. umění … duševno!
Prostor k vyjádření dostávají tak díky panu P. Čechovi a Městskému kulturnímu středisku, v současné době Spolku Hálek v Nymburce, všichni ti, jejich srdce mají podobný tep. V restauraci Panorama se odehrává něco úžasného a to .. pokus o vstup poezie do buněk ostatních diváků, posluchačů, přátelů. Kéž by se onen pokus brzy proměnil v mluveném projevu do podoby výraznější umělecké recitace (nebudu psát – přednesu), kéž by autoři autorských básní byli stále oduševnělejší a plní hlubších myšlenek, kéž interpreti hudby jsou stále tak výborní!Magické zrcadlení:

V režii Šárky Čiperové zaplnilo restaurant do posledního místa. Vnější režijní záměr jakoby pohltil vlastní gró představení. Svíce, louče, malé ohňostroje vytvořily atmosféru, kdy divák čeká, že teď TO přijde… ale bohužel mluvené slovo, přednes takových autorů, jako je Baudelaire, E.A. Poe, Kellner, Nebezký z Vojkovic – prostě a jednoduše chtějí opravdové mistry přednesu a především pochopení jich samých. To nevyšlo. Ale vlastní tvorba Jitky Fabiánové a báseň „Magická noc“ Aleše Misaře jakoby vše malinko poopravily. Sexy – horoskopy, byly fakt sexy a vnesly do šumu v řadách diváků ticho a zaujetí. Přála bych všem aktérům mluveného slova víc sebekázně a pokory a teprve potom možná umělecké nalezení se a „Zrcadlení“ začne opravdu zářit! Vynikající byla Hanka Pokorná and Fossa Temporalis, díky! Vynikající, jako vždy bří Vetešníkové a Crossband bří Křížů. Tady lze mluvit o jisté profesionalitě!

Takové je tedy mé malé zamyšlení, kdy se na okamžik „Zrcadlení duší“ znovu zalesklo v duši mé. Jak říkám, je štěstím tohoto města na Labi, že se tu rodí noví básníci, noví recitátoři, noví herci, hudebníci! Zrcadlete se a najděte v sobě nejen touhu být poslouchán, ale touhu umět OSLOVIT! Držím vám palce a děkuji.Eva HRUBÁ (básnířka, recitátorka, herečka – prostě „Volná noha“)(18. 11. 2004, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2004
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-755