WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Soutěž Rock Nymburk letos spojila své síly s festivaly Natruc a Barvy léta - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Soutěž Rock Nymburk letos spojila své síly s festivaly Natruc a Barvy léta


Lukáš KadavaHudební soutěž Rock Nymburk, která letos oslaví již 15. ročník svého konání, se každoročně snaží podporovat mladé a talentované rockové kapely. Jednou z nejatraktivnějších cen pro vítěze je hraní na letních festivalech. Letos pořadatelé Rock Nymburk spojili své síly s regionálními hudebními festivaly. Kolínský Natruc a poděbradské Barvy léta tak ve svém programu uvedou vítěznou kapelu letošního ročníku, která vzejde z finálového večera v nymburském kulturním domě, kde se 24. března utká šest finalistů o celkové vítězství.
Soutěž Rock Nymburk vznikla na podzim roku 1997 z popudu tehdejší ředitelky MěKS Nymburk Jany Křížové. Původně mělo jít jen o rockové kapely z regionu střední Čechy. Tak se i stalo a první ročník monitoroval pouze tuto oblast. Od roku 1999 se působnost rozšířila na celou Českou republiku a festival se tak mohl postavit po bok menších celorepublikových vyhledávacích soutěží, jako je např. Rock Dobříš nebo Broumovská kytara. Vítězně prošly soutěží např. Votchi, Divokej Bill či X-Left to Die.


Vítězná kapela, kterou vybere porota složená z hudebních publicistů, moderátorů či aktivních muzikantů, nejen obohatí v letních měsících festivalová pódia, ale rovněž jí bude poskytnut čas na nahrání demosnímků v nymburském studiu Všechlapy.


Letošní novinkou je možnost zaslání nahrávek v MP3 formátu. Uzávěrka přihlášek je 24. února 2012! Bližší informace k podmínkám v účasti na www.rocknymburk.wz.cz. Headlinery letošního ročníku jsou loňští vítězové X-Left to Die.Lukáš Kadava
(18. 1. 2012, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2012
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-3155