WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
muzika - tepe to a buší

Bez peří - Noční vidění


Pavel Mariánek

Protože jsem se s klukama ze správy tohohle serveru (na mimochodem výborným vystoupení kapel After Shake a bývalých Lanugo pomalu se transformujících do formace Alter Echo o kterym se doufám dočtete od někoho jinýho na jinym místě) dohodli, že bychom občas mohli zařadit i zprávy o významných akcích přerůstajících rámec jiných regionů a poskytnout vám i náš skromný pohled na některé důležité novinkové nahrávky, zdá se mi, že jsou hned tři - díky předvánočnímu trhu - dobré důvody napsat o novém albu Lužické kapely Bez peří.


Už kvůli tomu, že se pohle jejich stránek www.bpnoise.net schyluje zatím k posledním letošním avizovaným konzertům - v pátek 28. 11. v Ostrově nad Ohří, klub Točna a v sobotu 19. 11. v klubu Cirkus v Ústí nad Labem. Nové album Noční vidění je po řadovce Jablečné pyré a akustícké komorní nahrávce již třetí ale - kvůli váznoucí distribuci, leckdy se odehrávající jen na kazetách - první, které bude běžně dostupné v obchodní distribuci - a hned bude moci aspirovat na domácí nahrávku roku. Kdo neslyšel Bez peří v jejich unplugged podobě, a zná jen jejich prvotinu, bude možná překvapen na kapelu tohohle typu dost konkrétním, velmi kvalitním, díky dobře čitelnému koloritu jednotlivých nástrojů až komorně znějícím zvukem z rukou Michala Ditricha a Jana Čechtického - za nějž jim patří velké díky.

Na desce se ostatně kromě dvanácti skladeb pro srovnání nabízí i čtyři bonusové skladby z již zmíněné akustické nahrávky. O dalších kvalitách desky - grafice obalu, textech, slovních obratech i atmosféře jednotlivých skladeb netřeba pochybovat. I přes mírné odchýlení se od dřívější energičtější podoby jejich čím dál tím méně zaměnitelná kytarová hudba vývojem jenom získala, i když se teď hodí spíš do menších komornějších klubových prostředí typu již bohužel zaniklého klubu Alcatraz v Novém Boru. Kdo jste Bez peří v podobném prostředí nikdy neviděli - máte čeho litovat. Zdá se, že jsou ve vrcholné formě. Jestli si kapely nikdo nevšimne - teď nemyslím různý estrády kolem zlatých desek - ale nějaký skutečný regulérní uznání, který můžete podpořit i tím, že si desku protentokrát nevypálíte a zakoupením originálu zvýšíte prodejnost - je prostě něco špatně.

Navíc nemusíte mít obavy, že byste podpořili nějakýho vydavatelských molocha a získáte výbornou desku. Nemít ji by prostě byla chyva. Zkuste nějaký koncert a uvidíte.

Bez peří - Noční vidění. 67:05. Guerilla Records 2003.

(26. 11. 2003, 19:07, přidal uživatel klokanek)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 6029 párů očí.

Diskuse k článku
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek