WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima
Předvolební komentář

Skočíme na to zas?Pár dnů do voleb zastupitelstva. Vypadá to skoro jako před čtyřmi lety: už půl roku se v Nymburce opravuje a koná „pro občany“, tento týden dostali obyvatelé města zdarma („péčí města Nymburka“) do schránek podbízivou barevnou výroční zprávu. Jen doufám, že samotné volby letos dopadnou jinak.


Divné bylo, že si toho lidi před čtyřmi lety nevšimli. A byli by zabednění, kdyby i letos to všechno podivné přehlédli. Například...

Že město velkohubě mluví o podpoře turistiky a přitom dvanáct let po revoluci nemá ani informační centrum, ani slušný internetový server a dokonce ani orientační cedule.

Že před volbami vybudovalo kus „cyklistické magistrály“ podél Labe jako akt podpory cyklistiky, zatímco projet město na kole se mnohdy bez porušení doprvních předpisů ani nedá, o bezpečí cyklistů nemluvě.

Že kašle na majitele místních obchodů tím, že umožnilo stavbu dvou supermarketů a dokonce hypermarketu vlastněných nadnárodními korporacemi.

Že investuje do megalomanských projektů a nemá peníze na užitečné drobnosti ani ochotu k zapojení občanů na utváření životního prostředí města. (Bude i letos starosta oslovovat podnikatele s žádostí o deset tisíc na vánoční výzdobu města?)

Výroční zpráva se na barevných fotkách chlubí rozvojem města (velkou část tvoří fotky opravených soukromých domů, na kterých má město stěží nějaký podíl), hovoří v jásavých číslech a její politické zabarvení lze mnezi řádky číst i z tabulky docházky politiků na jednání zastupitelstva.

Starosta Kutík (ODS) není jediný, kdo se (za peníze, které mu nepatří) před volbami objevil v naší poštovní schránce. Píše nám taky předseda představenstva Stavebního bytového družstva Zdeněk Kratochvíl:

„Je načase, aby také obyvatelé družstevních bytů, což je v podstatě třetina obyvatel našeho města, měli přímé zastoupení v městské radě. Máme dost laciných předvolebních gest v podobě drahých a nefunkčních cedulí zakazujících vstup se psy k již znečištěným pískovištím. Takto a podobě zbytečně utracené peníze měli („měli“ se opravdu píše v originále - pozn. red.) být raději použity např. na zřízení čistého a bezpečného uzavřeného hřiště pro děti, či na opravy chodníků, které jsou na sídlišti v katastrofálním stavu. Je všeobecně známo, že do rozvoje starého sídliště a sídliště Jankovice se v minulých městech neinvestovala téměř ani koruna. Dokonce ani peníze, které město získalo prodejem pozemků pod obytnými domy, se do této lokality žádným způsobem nevrátily a já věřím, že je možné tento nepříznivý trend zvrátit. (...)“

Inženýr Kratochvíl voliče (a družstevníky) vyzívá k voličské účasti a přeje jim šťastnou volbu. Je to snad snaha přesvědčit je, aby konečně šli k volbám a volili opozici, alternativu?

Nenechte se vysmát! Zmíněný kritický pán je na kandidátce ODS.

(Nymburk, 29. 10. 2002, 18:14)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 7713 párů očí.

Diskuse k článku
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek