WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Klicperovy divadelní dny - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima
divadlo

Klicperovy divadelní dny


Wethes


Ve dnech 18. až 20. dubna proběhl desátý ročník Divadelní přehlíky venkovských ochotnických souborů. Výroční přehlídka se odehrála v prostorách kina v Sadské. Nejvíce cen posbíralo představení Věčně Tvůj.
Na přehlídce se představilo sedm souborů z celé republiky. Páteční program zahájil DS Křoví Líšnice hrou Ivana Krause „Poker bez esa“, poté pokračoval DS Kocábka Chocerady autorskou hrou „Šmajchle, aneb O to přece vůbec nejde“ od Jiřího Cinkeise. Nejvíce diváků zavítalo na premiéru hry Otty Zelenky „Věčně Tvůj“ v nastudování DS Klicpera Sadská. Kapacita kina (cca 230 míst) byla zcela naplněna, část diváků celé představení prostála.

Druhý den předlíky zahájil DS Odevšad Milostín hrou „REK+LAMA“ od Martina Janouška. DS Mrsťa Prsťa Kouřim představil autorskou hru „Malenkyj vjerch aneb Mrtvá nevěsta“. Kabaretně duchařský příběh na motivy starého ukrajinského příběhu nazkoušel věkově nejmladší soubor přehlídky. Děj příběhu odehrávající se mezi světem živých a mrtvých, plný fantazie a černého hůmoru, dával mladému souboru neomezený prostor pro řádění. „Náměstíčko“ od Carla Goldoni v podání OS TJ Sokol Pyšely zakončilo druhý den soutěže. Ochotnický soubor z Pyšel uvedl asi největší produkci z celé přehlídky, na dvacet herců v krásných kostýmech, živá hudba, scéna s několika balkóny, to vše mi vyrazilo dech. Na ochotnický spolek až neuvěřitelná propracovanost. Škoda jen, že pojetí celé hry bylo na mě až moc staromódní.

V neděli zakončilo předlíku představení DS Vojan Libice nad Cidlinou hrou Vlastimila Peška „Měla babka čtyři jabka“. Odpoledne vyhlásila odborná porota výsledky soutěže. Zvláštní ocenění rozdělila mezi OS TJ Sokol Pyšely, DS Křoví Líšnice a DS Vojan Libice nad Cidlinou.

Hlavní cenu a tím i postup na Národní přehlíku Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou získala hra DS Klicpera Sadská „Věčně Tvůj“. Toto představení získalo ještě cenu za nejlepší režii (Sylva Triantafillou) a nejlepší ženský výkon (Gábina Šimková). DS Vojan Libice nad Cidlinou získal hlavní cenu za nejlepší mužský výkon (Jaroslav Bendl) a doporučení hry „Měla babka čtyři jabka“ pro Národní přehlídku ve Vysokém nad Jizerou. Na úplný závěr přehlídky připravili organizátoři setkání s herečkou Danou Morávkovou.

Kino v Sadské

Kino v Sadské (zvětšit)

Náměstíčko

Náměstíčko (zvětšit)

Náměstíčko, Pyšely

Náměstíčko, Pyšely (zvětšit)
(Sadská, 21. 4. 2008, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2008
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-2160