WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
HlucnaSamota.Net
. časopis . : . . hudba - mp3 .
Hlučná samota - nymburk jinýma očima

Každou poslední neděli v měsíci bude v Čajovně čteníV neděli večer jsme se poprvé sešli v Čajovně na Valech, abychom si jenom tak četli z oblíbených knížek. Bylo nás jen několik, takže nálada domácí, příjemá a nedělně-večrní, hořely svíčky a s úžasem jsme zjistili, že nám už dlouho cosi chybělo.


Byl to hlas. A ticho. Lidský vyprávění. Něco, co už neznáme. Možná ještě naši rodiče, než byla televize, zažívali černé hodinky, kdy se rodina sešla a vyprávěla. Prarodiče ještě drali peří. A dneska... Žádnej kontakt. Profesionání spíkři nám hustí do hlavy, co oni sami chtějí, neustálej proud muziky a klišé z rádia...

Divili jsme se. Nikdo z nás není profesionální přednašeč, zadrhávali jsme se, přeřekávali, dětičky křičely... Ale bylo tam něco.

Něco pravěkýho, co znali už ty tlupy kdysi dávno u vohňů. Co znaly stovky generací konče našima rodičema. A my už nevyprávíme.

Takže každou poslední neděli v měsíci od šesti hodin večer v Čajovně na Valech v Nymburce, vás zvou Lenka a Klokánek, vezměte svoje oblíbené knížky a nestyďte se, protože pro nás to je nový taky.

(Nymburk, 2. 10. 2002, 8:43)


vytiskni [=]

Tento článek zhlédlo 9107 párů očí.

Diskuse k článku

anonymní uživatel, 28 . 11 . 2005, 8:42
ahoj, zdraví Kostelačka. Vím, že kdyby jsou chyby, ale kdybych měla řidičák tak za Vámi ráda na čtení přijedu. Ostatně na mě stále působí kniha, kterou jsem četla již před rokem_ Lautréamontovi Maldororovi zpěvy, a stojí za to přednést nějakou stránku...třeba o hermafroditovi..

vzduchie, 31 . 12 . 2002, 12:49
Poslední čtení roku 2002 se vydařilo na jedničku. Třešničkou na pomyslném dortu byl hudební doprovod páně OČEho. Nechme se překvapit, co přinese rok 2003.

marzsa, 1 . 12 . 2002, 9:45
a minule to bylo tak hezky depresivni...moc se mi to libilo...

Slunečnice, 17 . 10 . 2002, 8:00
Moc mě mrzí,že jsem přišla o první sezení.Příště tam jistě budu(už vím o jedné pěkné povídečce)

plk52, 12 . 10 . 2002, 3:52
tak to jste mě dostali o žádném čtení v čajovně jsem neměl ani tušení ale ten nápad je naprosto geniální mám takovej dojem že se tam možná příště uvidíme

marzsa, 12 . 10 . 2002, 3:34
Ahojky!!!Chtěla jsem přijít už na první čtení, ale bohužel mi to nevyšlo.Na to druhé však určitě přijdu.Zajímá mě, co kdo zajímavého čte,a myslím,že i díky takovéto akci se třeba lidé budou snažit více číst,protože je to chytne ač teď se vymlouvají na to ,že nemají čas, a třeba budou taky přemýšlet o světě a o tom proč to ten autor vlastně napsal.marzsa
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek