WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Crossband vydává první desku - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima
rozhovor

Crossband vydává první desku


Wethes


Křest proběhne v pátek 18. května 2007 v KD Nymburk. O nové desce jsme si popovídali s Jardou Křížem.
Crossband vydává první řadovou desku s názvem Auditorium, představ nám ji.

Na desce je dvanáct písní a krom jedné se žádná ještě neobjevila na nějaké nahrávce. Deska je trošku jiná, než byl První nástřel. Myslím, že je i trošku rockovější. Zvuk a celé nahrávání dělal Lukáš Pilař a mastroval Dušan Vozáry. Pedro Pavlíček fotil a David Šitavanc dělal obal.Jak vznikaly písně na CD Auditorium?

Písně vznikaly postupně během roku a tak jsme je i zařazovali do repertoáru na koncertech. Takže jsme už nahrávali vyzkoušené věci a neměli jsme problém je nahrát všichni najednou. Nejsou nějak tématicky spojené nebo směřované k názvu desky. Prostě jsme vzali dvanáct věcí a dali je na desku.Krom stálých členů skupiny se na nahrávce podílelo několik hostů, co vás k tomu vedlo?

No je to jako vždy. Chceš desku nějak okořenit, tak tam dáš hosta. Do písně se hodí ságo, tak někoho pozveš. Ty ale spíš myslíš to nahrávání ruchu, kterého ses účastnil i ty, ne? Chtěl jsem udělat nějakou srandu do písně Myš, protože tam měla být natočena jenom jako recese. Pozval jsem lidi hlavně z divadla a kámoše o kterých jsem věděl, že zpívají, nebo že jsou spontánní. Řekl jsem atmosféru, kterou jsem chtěl vytvořit a oni ji tam vytvořili. Nakonec jsme tam Myš nechali, jako regulérní věc.

A když se tam ta banda lidí chystala, tak se z toho udělal i Czechtek 2005 a pár sborů. Myslím, že to byl dobrý nápad, protože se to povedlo. Sranda byla i při nahrávání a Lukáš v režii jen kroutil hlavou co tam ta banda za tím mikrofonem předvádí. Bohužel v nahrávce nejsou slyšel všechny ty hlášky, které tam aktéři nasázeli, ale jinak to udělat nešlo.Auditorium vydává firma Popron music, co vše jste museli udělat pro to, aby jste se dostali pod křídla velké vydavatelské firmy?

Stylem jakým to děláme my, to může udělat každá kapela. Máš hotový master a dáš Popronu peníze na výrobu. Popron jen řekne, zda je pro ně tvoje hudba a kvalita nahrávky akceptovatelná nebo ne.Četl jsi nějaké recenze nebo kritiky na Auditorium?

Ne, protože nahrávka se ještě nikomu do rukou nedostala, kromě pár zasvěcených.Deska bude mít slavného kmotra Viléma Čoka, jak se vám to podařilo?

Křest připravujem s Vláďou Zikanem, který má agenturu Absoluton. Ten Vildu dobře zná a když jsem se ho optal jestli by to Vilda udělal, tak to nebyl problém zařídit.A co bude po křtu, jak chystáte desku propagovat?

Budeme se jí samozřejmě snažit propagovat a hrát věci z této desky na koncertech. Chtěli bychom taky k Auditoriu natočit nějaký videoklip, možná dva, ale to ještě uvidíme.Myslíš si, že existuje nějaká šance, jak dostat Vaše písně do velkých médií? Pokud ano, jakou jste pro tuto příležitost vybrali píseň?

Tak šance je vždycky a pro všechny, ale jestli je to reálné nebo nereálné, ukáže čas. My se o to chceme pokusit a také pokusíme.Skupina Crossband se podílela na divadelní hře Balada pro banditu (pozn. nazkoušené nymburským divadelním spolkem), jaká to byla zkušenost?

To by ti musel říci někdo z kluků co seděli dole v orchestřišti, ale určitě hraní z listu a pod taktovkou dirigenta, je pro Crossband úplně něco jiného a dobrá zkušenost.V minulém roce absolvovali mnoho koncertů a jeden dokonce v Polsku. Jak na Vás reaguje publikum?

Dva v Polsku. Myslíš v publikum v Polsku? Řeknu ti až tam budem hrát častěji.Jaké jsou tvoje hudební vzory a necháváš si jimi inspirovat při tvorbě písní?

Myslím, že nemám hudební vzory. Dělám muziku, tak aby se mi líbila a netoužím po tom, aby to znělo jako někdo jiný. Mám, ale vzory ve způsobu práce a v tom, jak by kapela měla komunikovat s publikem. Inspirovat se nechávám náladou cizích písní, ale jelikož poslouchám různé hudební styly tak se všechno míchá.Co tě v hudební branži v poslední době nejvíce oslovilo?

Nevím. Ted´ si nevzpomínám.Ještě se vrátím k novému CD, kde si jej mohou fanoušci zakoupit?

Mělo by být všude v prodejnách. Potom bude samozřejmě na koncertech. Stát bude 199,- KčNa závěr otázka o sprosťáka Bukowského: Vzrušuje tě pohled na figurínu bez šatů?

Ne, pouze v šatech.CROSSBAND

Hraje od roku 2004 ve složení:

Jarda Kříž (kytara, zpěv, foukačka)

Standa Kříž (baskytara, zpěv)

Michal Walter (kytara, zpěv)

Vítek Blažek (bicí)

Doposud odehráli na 70 koncertů, z toho dva v Polsku.

V roce 2005 vydali maxisingl ?První nástřel?

V letošním roce se zúčastnili soutěže Rock Nymburk 2007, kde získali cenu diváků.

18. května 2007 křtí album AUDITORIUM.CROSSBAND

CROSSBAND (zvětšit)

Jarda Kříž

Jarda Kříž (zvětšit)
(Nymburk, 14. 5. 2007, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2007
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-1972