WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Blázinec v prvním poschodí rozesmál divadlo - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima
recenze

Blázinec v prvním poschodí rozesmál divadlo


EponinneVe čtvrtek 2. listopadu odehráli nymburští ,,hálkovci“ premiérově komedii Blázinec v prvním poschodí od autorů F. F. Šamberka, K. Šaška a V. Senta. Představili tak publiku výsledek své tříměsíční práce, zpočátku komplikované přeobsazením některých postav, a že bylo na co koukat.
Celá hra se odehrává v bytě doktora Jaroslava a jeho ženy Kláry, veliké milovnice divadla, která jednoho dne zjistí, že jí ke společenskému bontonu chybí sluha v livreji. Přichází tedy Josef, který má splňovat nároky na ideálního sluhu, a tím se roztočí v domě ten ,,pravý“ blázinec. Režie se ujal nový ředitel divadla Miroslav Fišer, který zároveň ztvárnil žárlivého manžela Jaroslava, a jako svou manželku obsadil Janu Štychovou. Role ,,domácí putičky“, hysterické paní doktorové, jí byla ušitá na míru a občas předvedla pořádné ,,divadlo“. Sluhu Josefa vystřihl Miloš Kubík, zdatně mu sekundovala Blanka Fišerová v roli rýpavé kuchařky Katy s pěkně prořízlou pusou. Oba vložili do své role notnou dávku komiky, ale pokud bylo potřeba, zachovával Miloš naprosto kamennou tvář. Herecké obsazení uzavírá Vítek Špinka jako rodinný přítel Artur, jemuž se premiéra mimořádně povedla. Při jeho dumání o tom, kdo je v domácnosti blázen, slzeli diváci smíchy. A bylo znát, že nejen oni.

,,Jsem ráda že jsme premiéru zvládli a lidem se to líbilo. Jejich smích je pro nás perfektní hnací motor a nejlepší odměna za naše snažení,“ usmívala se po představení Blanka Fišerová a dodala, že velký dík patří také Ivě Peškové, pomáhající při výpadcích textu z paměti účinkujících, a Michalu Janštovi za technickou podporu. Pokud se chcete po náročném dni odreagovat, pobavit s přáteli, zasmát se, zkrátka udělat si hezký večer, zkuste zajít do divadla a podívat se, jak se z normálních lidí stávají v očích jiných blázni a věřte, že se nudit rozhodně nebudete.poznámky
premiéra: 2. listopadu 2006

režie: Miroslav Fišer

hrají:

Miroslav Fišer

Jana Štychová

Miloš Kubík

Blanka Fišerová

Vítek Špinkarepríza: 22. prosince 2006


(Nymburk, 5. 12. 2006, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2006
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-1788