WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Rock Nymburk 2006 z pohledu porotce - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima
Rock Nymburk 2006

Rock Nymburk 2006 z pohledu porotce


Wethes


o soutěžní přehlídce
Calathea

Calathea (zvětšit)

1st choice

1st choice (zvětšit)

Pankix

Pankix (zvětšit)

Pankix

Pankix (zvětšit)Rozhovor se skupinou PANKIX

Uskutečnil se ihned po předání cen, v šatně. Interview vedl Ondřej Urbanec, občas dotaz položil Wethes.


OU: Opravdu vypadáte, že jste z vítězství zaskočeni.

Sany: Jsme zaskočený, my jsme totiž hrozný smolaři. Zúčastnili jsme se již několika soutěží, ohlasy od publika jsme měli dobrý, předpokládali jsme, že jasně zvítězíme a opak byl pravdou. Například včera jsme absolvovali jednu soutěž, radši nebudu jmenovat, a opět zklamání.

OU: Mimochodem, jak se Vám líbilo v Nymburce. Máme tady takovou zkušenost, že cizí kapely to mají mnohem těžší než místní.

Sany : V tuhle chvíli Nymburk miluju! Nejlepší město.

Kapela : Tenhle problém je asi všude stejný, místní kapely mají navrch. Ale dnes diváci reagovali úplně skvěle na všechny kapely.

Sany: V soutěži jsou nejhorší první pozice, kdy v sále ještě není potřebný počet diváků. Mám takový dojem, že dnes to problém nebyl.

W: Vaši desku křtil Michael Kocáb. Jak jste se k němu dostali?

Sany: Jednoduše, chodila jsme s Natálií do školy a společně jsme nazpívali jednu píseň na album. A pak jsme poprosili, jestli by nám náhodou pan Kocáb nepokřtil desku a vyšlo to!

OU: Co ve Vaší kariéře znamená vítězství v naší soutěži?

Sany: Je to největší úspěch, co jsme zažili. Myslím si, že je velikej omyl předpokládat od pražské kapely, že má cestu k úspěchu předem vyšlapanou. Slýcháme: „Vy máte svý Rockcafé atd“, ale není to vůbec pravda. Máme úplně stejně těžký podmínky jako ostatní kapely.

Kapela: Pošleme někam naše CD a dozvíme se, že jsme jedni z tří set. Dost pochybuju o tom, že všechna zaslaná CD si někdo vyslechne. Často také zažíváme na velkých letních festivalech, že pokud kapela nemá jméno, tak se téměř nikam nedostane. Taky bych dodal, že jsem se ještě stále nesetkal s objektivním modelem soutěže. Internetová utkání jsou o šikovnosti programátorů, totéž může platit i o možnosti volit pomocí SMS, čehož některé festivaly také využívají. Přijde mi to přitažené za vlasy.

OU: Po těchto zkušenostech by mě zajímalo, co už máte za sebou?

Sany: Hraní po klubech, ceníme si druhého místa v soutěži Rádia Beat, čímž jsme získali hraní n festivalu Mezi Ploty a v Trutnově. Samozřejmě si ceníme každé účasti na velkých letních festivalech.

OU: Jak moc je pro Vás důležitá účast na Sázava festu, kterou jste dnes vyhráli?

Sany: Strašně moc. Oficiální cestou jsme víceméně odmítaný, a to hlavně díky tomu, že jsme neznámá kapela. Co to je vlastně Pankix, nejsou to náhodou nějaký pankáči?

W: Kde čerpáte hudební inspiraci?

Sany: Napadá mě třeba Systém of the down, ale určitě se shodneme na více jménech.
W: Ve vaší hudbě lze rozpoznat i prvky lidové hudby. Odkud?

Sany: To je ta srbština. Můj táta pochází z Černé Hory a tím, že jsou písničky zpívány v tomto jazyce, mohou znít lidově.

OU: Kde Vás můžeme v blízké době slyšet?

Sany: Info najdete na www.pankix.cz. Nejbližší termín je 4. dubna v Rockcafé v Praze a máme naplánovány koncerty s CLOU.rozhovor nebyl autorizován!SHRNUTÍ SOUTĚŽE:

HLASOVÁNÍ POROTY

1. Pankix

2. 1st Choice

3. Calathea

cena za originalitu - Harmony Bay

DIVÁCKÉ HLASOVÁNÍ

1. Pankix

2. WooDoo

3. 1stChoice
(Nymburk, 31. 3. 2006, 12:00)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2006
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-1490