WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Debata k článku "Být či nebýt vegetarián"


DODATEK
anonymní uživatel, 16 . 5 . 2007, 1:28
Jestli chceš bojovat za práva rostlin, tak se staň vegetariánkou.
Víš vůbec kolik rostlinám ušetříš život? Kolik jich nebude bez milosti rozžvýkáno krávou či prasetem? Bojuj přece, život rostlin je ve tvých rukou;-)

to mě pobavilo
anonymní uživatel, 16 . 5 . 2007, 1:26
Hodně naivní názor. Vím, že v diskusi to už bylo napsáno, ale nemohu se nepřidat.

Co myslíš, že konzumují hospodářská zvířata? Žijí ze vzduchu? Ne - např. krmná kukuřice u nás zabírá celé lány, kvůli krmné soje, která se dováží hodpodářským zvířatům ve vyspělých zemích se kácí deštné pralesy.

Nyní trochu počítání, abych naznačila, jak je masný průmysl neefektivní vzhledem k zabrání půdy: Máme 1 akr půdy: Když ho použijeme k pěstování rostlin s vysokým obsahem proteinu (např. luštěniny), tak získáme 150-250kg proteinu. Když tento akr použijeme k pěstování rostlin pro zvířata, která potom sníme, tak z nich získáme 20-50kg proteinu. A co kalorie? Zisk z jednoho akru osetého ovsem či brokolicí činí šestkrát více kalorií než zisk z akru užitého pro masnou výrobu vepřového masa (která je "nejefektivnější").

Vím, že podstatné už bylo napsáno v jiných příspěvcích.. Co mě ale mrzí, že jsi nezareagovala ani na jeden z nich.

anonymní uživatel, 10 . 5 . 2007, 7:54
Milí přátelé. Víte, mě jen lehoučce zajímá, kolik hektarů půdy či kolik akrů lesa ušetřím tím, že si dám bezmasé jídlo. Vím, že tím k řešení toho z mnoha dalších globálních problémů svou každodenní troškou přispěji. Co ale bytostně vnímám, je ten hřejivý pocit,že n e m u s í m jíst jídla, pro která se muselo zabíjet.

anonymní uživatel, 12 . 8 . 2006, 11:37
Souhlasím... Právě produkce masa může z podstatné části za kácení brazilských pralesů, aby bylo místo pro krmnou soju. Spotřeba masa je v západoevropské civilizaci obrovská a s tím je spojená i obrovská zátěž na prostředí. Abych doplňila předchozí informaci 1 hektar půdy (přepočítáno na kalorie z výsledného produktu) uživí 1 "masožrouta", 14 vegetariánů a 50 veganů (lidé, co nejedí ani vejce a mléko)... Je spousta lidí, kteří se stávají vegetariány i kvůli ekologické závadnosti výroby masa...

Mýlíš se, Vendulko
anonymní uživatel, 24 . 3 . 2006, 8:38
Milá Vendulko, nemáš vůbec pravdu. Stejný kousek půdy uživí několikanásobně víc lidí - vegetariánů než "masožravců" (Když se na onom kousku půdy pěstuje krmivo pro dobytek, který pak lidé zabijí a snědí, nasytí se jich mnohem méně. Někde jsem viděla takový graf, ale už si nevzpomenu, kde.)
Přečti si i nějaký odborný článek o tom, jak živočišná výroba devastuje životní prostředí, abys měla míň zkreslené představy. ( např. http://www.vegetarian-vegan.cz/view.php?cisloclanku=2005042701)

anonymní uživatel, 3 . 5 . 2005, 12:38
a pokud se nepletu, tak ani mozek.

?
anonymní uživatel, 3 . 5 . 2005, 12:37
rosliny nemají nervovou soustavu, tudíž je jim to uplně jedno..
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek