WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Debata k článku "Dobro & Zlo"


Zamyšlení dospěláka - křesťana
anonymní uživatel, 28 . 11 . 2006, 12:33
Zulk ve svém článku „Dobro & Zlo“ tvrdí spoustu zásadních věcí, např. že nelze „poctivě rozeznat, co dobré a co zlé jest“, že „Bůh je sobec“, že Bůh není ničím výjimečným, aby směl uplatňovat svou „moc nad vším“ a měl „možnost vnucovat všem svůj pohled na svět“. Obávám se však, že nic z toho nemůže dokázat, a že ve skutečnosti vše nasvědčuje o opaku.

Dobro prokazované sobě na úkor někoho jiného přece není žádné dobro, ale zlo. Kdyby Bůh byl sobec, proč by pro život člověka stvořil Zemi, která poskytuje vše potřebné pro spokojený život? Nebo snad Zulk píše o nějakém jiném bohu? Pokud však píše opravdu o Bohu s velkým „B“, pak mu nemůže upírat ani absolutní moc ani mu brát „možnost vnucovat svůj pohled na svět“, protože Bůh právě tím výjimečný je.

Ve světle Zulkovy poslední otázky, cituji: „Představte si, jak by svět vypadal, kdyby byl podřízen někomu s jiným názorem???“ se ptám: Opravdu se svět dobrovolně podřizuje Bohu? Není to spíše tak, že svět vypadá tak, jak vypadá, právě proto, že se podřizuje všemu možnému, jen ne Bohu?

Martin Cibulka
cim@net.tvtrinec.cz
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek