WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Debata k článku "Jen tak na okraj..."


Wethesovi
Lucretia, 6 . 6 . 2006, 2:11
Wethes:v pohodě, sem byla drobet netrpělivá:o)

K pojetí postavy Manon
anonymní uživatel, 16 . 5 . 2006, 1:07
Myslím si, že to záleží také na herečce, jak se postavy Manon chopí. A Šárka se našla právě ve "svůdné naivitě"! V tom se cítí nejjistější, i to je možné pojetí té role! Věřím však, že kdyby chtěla, dokázala by zahrát i "ďábelskou" svůdnici. V jejích možnostech to spočívá. A za premiéru jí vysekávám poklonu. Pierre

Tetování
koren, 10 . 5 . 2006, 6:21
Kdyby o tetování nebyla zmínka v tomto článku, nevzpomněl bych si na něj, ale viděl jsem jej prosvítat pod košilí také. Tuším, že bylo zezadu na rameni. Přiznávám bez mučení, že předlohu absolutně neznám, tak jsem si pohrával s myšlenkou, zda bude tetování na pódiu odhaleno a z milého rytíře se vyklube galejník... :o) Nestalo se tak a já ve víru děje na tetování zcela zapomněl. Inu, stále lépe, než kdyby měl rytíř třeba digitální hodinky, nebo v kapse mobil a někdo by mu zavolal doprostřed představení :o)))

co napsal Nymburský deník?
Wethes, 10 . 5 . 2006, 8:44
Nymburk:
Čtvrtek večer, plné Hálkovo městské divadlo, něco přes deset lidí na scéně, většina poprvé, párminutová tréma na začátku. Trochu pokulhávající choreografie - to jediné by se dalo vytknout premiéře Nezvalovy Manon Lescaut, kterou na závěr oslav 145. narozenin divadelního spolku Hálek připravila s partou mladých lidí Eva Hrubá.
A přes tento malý premiérový neduh svým slovům, že se pokusila tento notoricky známý příběh nepokazit, dostála. „Myslím si, že je to velice zajímává inscenace, úctyhodná tím, že to dělali mladí nezkušení herci. Představitelka Manon je velmi nadaná.,“ řekl po představení jeho patron Vlastimil Venclík. Debutující šestnáctiletá Šárka Mokrá byla křehká, okouzlující, zamilovaná, okouzlená přepychem i zbídačená, byla prostě ten večer Manon. Mirek Novák láskyplný a zraněný rytíř Des Grieux, Jiří Vetešník bohatý, života si plnými doušky užívající pan Duval, který do dramatického příběhu vnesl i nadsázku a humor. Jan Klimeš byl důstojný, ale i intrikářský Tiberge. To vše dotvořeno ostatními protagonisty, zabaleno do jednoduché a funkční scény, podbarveno tóny z dílny Radka Svobody a barevně doladěno kostýmy.
Tak by se dalo charakterizovat premiérové představení Manon Lescaut, během něhož se účinkujícím dostalo potlesku na otevřené scéně a dlouhého na závěr. Důstojná tečka hálkovských narozenin a krásně strávený májový večer. Kdo jste u toho nebyli, přijďte na reprízu 22. května, nebudete litovat.
Jana Křížová

Omluva
Wethes, 10 . 5 . 2006, 8:41
V redakčním košíku jsem článek objevil až dnes, omluvám se Ti Lucretio.
Takováto chyba se stává maximálně jednou za deset let!
za Nymburk.net
wethes

Lucretia, 6 . 5 . 2006, 10:18
bude velevážená redakce tak laskava a zodpoví mi, proč článek neprošel redakcí??
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek