WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Debata k článku "Ohlédnutí za Jiřím Cieslarem"


SIE, Societas incognotorum eruditoru II
anonymní uživatel, 4 . 4 . 2012, 6:47
Samizdatový měsíčník se jmenoval Acta Incognitorum. Vycházel (v rozsahu 100 - 200 nms) od května 1976 do prosince 1988, a to po sezónách - ročníky vždy od září do června. 4 x bylo navíc vydáno zvláštní letní číslo Acta Aestiva. Dnes je několik paré v Libri prohibiti J. Gruntoráda na Senovážném nám., jedno je ve Státní knihovně - v Klementinu. J. C. byl jedním z pěti redaktorů, resp. vedoucím jedné z pěti redakčních tzv. vázacích skupin, které se v kopmletování čísel střídaly, na každou došlo 2x za rok. Kromě prvních dvou ročníků byl náklad zvýšen na 10 ks, ročníky byly nakonec převazovány zpravidla do dvou silných svazků po 5 číslech.
Časopis vydávala nelegální Societa incognororum eruditorum in terris Austriacis II (tzv. secunda, prima, první učená společnost v monarchii, existovala v Olomouci v letech 1746 - 2). Předsedou společnosti, která měla průměrně 15 členů, byl teagtrolog Petr Pavlovský. Jakýmsi "kmotrem samizdatu" byl signatář Charty 77 a jeden z prvních čestných členů Společnosti Jan Vladislav, dalšími byli např. filmový historik Myrtil Frída (tchán J. C.), estetik Jaroslav Volek, divadelníci Otakar Roubínek, Ivan Vyskočil a Miroslav Částek. Ve Spooečnosti přednášeli jako hosté např. spisovatelé Jindřiška Smetanová a Ivan Klíma,theolog Tomáš Halík, teatrolog František Černý, historik architektury M. Šlapeta, předválečný politik strany Nár. Dem. a poválečný politický vězeň Vlastimil Klíma, historik Jan Rak, filosof Jiří Hejlek.
SIE se schází dodnes, na výroční den založení, resp. obnovení (8. V.)
pořádá vzpomínkové výlety, nejčastěji do Olomouce.

SIE, Societas insognitorum eruditorum
anonymní uživatel, 4 . 4 . 2012, 5:59
Samizdatový měsíčník se jmenoval Acta Incognitorum. Vycházel od května 1976 doi prosiánce 1988, a to po sezónách - ročníky vždy od záčí do června. 4 x byla navíc vydána Acta Aestiva - Letní. Dnes je několik paré v Libri prohibiti J. Gruntoráda, jedno je ve Státní knihovně. J. C. bel jedním z pěti redaktoru, resp. vedoucím jedné z pěti red. skupin, které se střídaly, na každou došlo 2X za rok. Náklad bylo 10 ks.
Časopis vydávala nelegální Societa incognororum eruditorum in terris Austriacis II (tzv. secunda, prima existocalav Olomouci v letech 1746 - 2). Předsedou společnosti byl teagtrolog Petr Pavlovský. Jakýmsi kmotrem samozdatu byl signatář Charty 77 a jeden z prvních čestných členů Spoloečnosti Jan Vladislav.
© HlucnaSamota.net 2002 - 2012 | prostor poskytuje eldar.cz | web zrobil klokánek | mapa stránek