WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Polabská sklizeň bude letos největší - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Polabská sklizeň bude letos největší


klokanek


Tři souběžné scény, promítání filmů, koncerty v kulturáku a dokonce i v kině nabídne letošní a zatím největší Polabská sklizeň. Polemic, Lord Bishop & Rockadelic Kings a Status Praesents budou největšími taháky fesťáčku na konec sezóny. Sklízet se bude 25. října od šesti večer.
Poprvé se festival rozroste na tři scény. Na velké scéně v Kulturáku vystoupí Pearl Jam (ehm, revival), Status Praesents, kteří v Nymburce už několikrát koncertovali, Čertúf Punk, černoští Lord Bishop & Rockadelic Kings (vůdce kapely na festivalu v Trutnově upálil na pódiu svou vlastní kytaru) a další legenda: Polemic.
V Kulturáku bude i "malá scéna", na níž zahrají Nový hrábě, Elvis Gott Superstar, Vyhoukaná sowa a místní Mixle v pixle. Tam rozprostřou svý stánky i stoupenci hnutí Haré Krišna -- kromě dvou svých kapelek (Chrámová dívčí kapela a Nirvana Mantra Dance Revival) budou podávat i tradičně vynikající indický jídlo a trochu kontroverzní duchovní osvětu. Jak ale vysvětluje hlava festivalu Petr "Kardan" Pištěk, musíme si na jiný kultury zvykat a ta indická v Nymburce zatím moc zastoupená není.
Jako prvnímu místnímu festivalu bude Sklizni Kulturák těsný. Rozšíří se tedy přes ulici do Kina Sokol. Tam vystoupí hlavně regionální kapelky (Tři piči, D.K.V., 4+1 a After Shake) a bude se promítat vybraný alternativní film.
Vstupné 129 kaček (149 včetně kina) asi nikoho neodradí a navíc: část výtěžku festivalu bude věnována na zasazení "obecní lípy" na Přístavě (v zatím dost nevkusně využité obezdívce u právě dokončované dřevěné sochy koně) a zkrášlení jejího okolí.
Zatímco jinde mají vinobraní, trnkobraní, plakáty na oslavu polabské sklizně zatím cudně ukazovaly pouze kombajny či žence. Loňská výzdoba sálu s obláčky vyfukovaného dýmu ale nenechává nikoho na pochybách, kterýže produkt se sklízí a koštuje v úrodném Polabí. A Václav Havel na kouřící před obstarožním gramofonem na letošních plakátech ukazuje zamýšlený duch festivalu dost jasně.
(24. 9. 2003, 7:16)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2003
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-72