WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Ulítlej Nymburk bude v Kameňáku - Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

Ulítlej Nymburk bude v Kameňáku


klokanek


Lukáš Trejbal (bývalý frontman skupiny Oliverova dálka) se pro svůj každoroční festival "Ulítlej Nymburk" snaží vybírat málo známé, ale hudebně kvalitní kapelky. Škarohlídové sice tvrdí, že je idealista a že na neznámá jména nidko nepřijde, ale chuť objevovat zajímavou a neotřelou muziku u Lukáše vítězí.
Festiválek otevře nymburská skupina Nový hrábě, jejíž svébytný folkrockový zvuk doplňuje flétna. České a moravské lidovky, postupy trochu připomínajícím skupinu Už jsme doma, zahraje Pohřební kapela. "To bude ale nejveselejší kapela večera, protože ty lidovky hrajou v opravdu svižném tempu," povídá Lukáš Trejbal.
Ze Slovenska přijede punková kapela Sitňan, undergroundovou muziku s nezbytným repertoárem od Plastic People of the Universe předvede YDAR BĚDOP (odkud je? Název kapely budiž čten pozpátku!). Kultovními romány Jana Pelce se inspiruje pražská underpunková kapela A bude hůř (název kapely je názvem jedný Pelcovy knížky). Hvězdou večera bude rockový písničkář Jan Sahara Hedl (ex Precedens). Život a funky z Brna přiveze kapela Downbelow a pecky od Jasný Páky a Hudby Praha zahraje revivalová skupina Uširváč. Zajímavostí je skupina Imodium z Broumova, kterou Lukáš Trejbal označuje za "českou Nirvanu", jíž se taky stylem grunge blíží. "Věkový průměr členů kapely je patnáct roků. Jsou všichni v prváku. A už vydali cédéčko," vypráví o Imodiu Lukáš.
Nebude-li pršet, odehraje se celá taškařice netradičně na letním parketu v Kamenném zboží, pro případ deště je v záloze připraven Dělnický dům v Nymburce.
Koordináty: 31. 8. 2002, letní scéna Kamenné Zboží, začátek v 17.00, vstup do 17 hodin 120 Kč, po 17. hodině 140 korunek.
(Nymburk, 28. 8. 2002, 11:08)

Hlučná samota - Nymburk jinýma očima

© Hlučná samota - Nymburk jinýma očima (http://hlucnasamota.net/) 2002
článek naleznete na adrese http://hlucnasamota.net/clanek.php/id-16